- Reklama -

- Reklama -

Kandydaci z Ziemi Biłgorajskiej nie idą do Brukseli

Żaden z trójki kandydatów z Ziemi Biłgorajskiej nie przeniesie się do Parlamentu Europejskiego i żaden z nich nie otrzyma znacznie większej pensji. To oczywiście na razie jedynie sondażowe rezultaty exit poll, w wyborach, ale te oficjalne rozstrzygnięcia, rewolucji razej nie powinny przynieść.

- Reklama -

Przypomnijmy. Do Parlamentu Europejskiego mieliśmy troje kandydatów z Ziemi Biłgorajskiej. To posłanka Małgorzata Gromadzka (Koalicja Obywatelska), poseł Wiesław Różyński (PSL), oraz Jarosław Lipiec ( radny powiatowy z Potoka Górnego, który kandydował z list Nowej Lewicy).

Musimy poczekać na podliczenie głosów, żeby podać jakie poparcie otrzymali, ale do Brukseli będą mogli się wybrać co najwyżej prywatnie. Kandydaci na razie milczą i wstrzymują się z komentarzami. W swoich mediach społecznościowych jedynie poseł Gromadzka, na gorąco wstawiła zdjęcie z lakonicznym komentarzem: Zwyciężyliśmy!

urząd MArszałkowski projekt

Ale przy całym szacunku dla kandydatów z Ziemi Biłgorajskiej, trzeba przyznać, że lista znacznie bardziej znanych polityków, którzy nie przeniosą się do Brukseli jest całkiem długa.

Według exiit poll Ipsos dla Polsatu, TVN i TVP, uznania u wyborców nie znaleźli m.in:

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Włodzimierz Cimoszewicz (Lewica), Ryszard Czarnecki (PiS), Michał Wójcik (SP), Hanna Gronkiewicz-Waltz (KO), Paweł Zalewski (TD), Róża Thun (TD), Anna Maria Żukowska (Lewica), Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica), Andrzej Szejna (Lewica),  (KO), Marcin Bosacki (KO), Radosław Fogiel (PiS), Witold Waszczykowski (PiS) i Jacek Kurski (PiS).

Podział mandatów w Polsce

Koalicja Obywatelska – 21

Prawo i Sprawiedliwość – 19

Konfederacja – 6

PSL i Trzecia Droga – 4

Lewica – 3

 

Kto otrzymał mandat? (exit poll) To m.in:

Krzysztof Hetman (PSL)

Marta Wcisło (Koalicja Obywatelska)

Daniel Obajtek (Prawo i Sprawiedliwość)

Grzegorz Braun (Konfederacja)

Mariusz Kamiński (Prawo i Sprawiedliwość)

Maciej Wąsik (Prawo i Sprawiedliwość)

Borys Budka (Koalicja Obywatelska)

Bartłomiej Sienkiewicz (Koalicja Obywatelska)

Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska)

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Mietek mówi

  Jaka szkoda…

 2. Anonim mówi

  różyński porażka taki wynik słaby

 3. tubylec mówi

  Jestem ciekawy czy pan poseł z Gromady zrozumie wynik wyborów (otrzymaną ilość głosów jaką otrzymał versus Kamiński ) i czy jego przywódcy już zrozumieli jak rozgrywa ich słońce peru

 4. Mieszkaniec mówi

  może w końcu Poseł Małgorzata a zwłaszcza Poseł Wiesław wezmą się konkretnie do roboty a nie ciągły lans na targu i w mediach.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.