- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Kamizelki odblaskowe dla najmłodszych

- Reklama -

21 grudnia w Przedszkolu im. Krasnala Hałabały w Józefowie w ramach inicjatywy „Bezpieczne i widoczne dziecko” Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Biłgorajski wręczyło przedszkolakom 115 kamizelek odblaskowych. Ponadto trafiły do nich misie odblaskowe, a wszystko dla poprawy ich bezpieczeństwa.

Wręczenie prezentów było możliwie dzięki wparciu inicjatywy Stowarzyszenia przez Komisariat Policji i zaangażowaniu się w działalność komendanta podinspektora Artura Adamowicza i st. sierżanta Marka Lisa.

toyota Yaris

Wręczenie nastąpiło w obecności wiceprezesa Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Biłgorajski  Aleksandra Bełżka. Sponsorzy akcji to: Firma Anmar – Piekarnia-Cukiernia Zbigniew Dzida, Zbigniew Pogudz – sklep „Delikatesy Centrum”, Bank Spółdzielczy w Józefowie, Nadleśnictwo Józefów, Delta Forest Piotr Grzyb, P.P.U.H „Dąb” Wiesław Gmyz, Barbara Pawłowska – sklep „Groszek”, Urząd Miejski Józefów.

Prezes stowarzyszenia Krzysztof Żblikowski serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w akcję i zaprasza do dalszej współpracy.

Niestety, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że brak elementów odblaskowych zagraża ich bezpieczeństwu na drodze. Rowerzysta bądź pieszy, poruszając się po zmroku na nieoświetlonym odcinku drogi, często podczas opadów deszczu powoduje duże zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez odblasku jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. Zatem stosujmy się do przepisów, chrońmy nasze życie i zdrowie, po prostu nośmy odblaski!

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Elementy odblaskowe to nie tylko stylowe akcesoria, ale także przedmioty, które mogą uratować życie. Od 31 sierpnia 2014 r. wprowadzony został obowiązek noszenia odblasków przez wszystkich pieszych bez względu na wiek. Przed zmianą przepisów taki obowiązek miały tylko dzieci w wieku do 15 lat. Obowiązek ten nie dotyczy pieszych poruszających się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych, po chodniku czy w strefie zamieszkania, gdzie cała szerokość drogi jest do dyspozycji pieszego, który ma tam pierwszeństwo przed pojazdem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.