- Reklama -

- Reklama -

Kalendarz „Kokoszniki po gorajsku” już dostępny!

„Kokoszniki po gorajsku” to stylizowany kalendarz ścienny na 2022 rok z udziałem modelek z terenu gminy Goraj. Jest on już dostępny! Nabyć go można w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.

 

Kalendarz ten wymagał więcej pracy niż poprzednie, ponieważ oprócz wybrania modeli, umalowania, wystylizowania i wybrania miejsca do sesji oraz wykonania zdjęć, przez kilka miesięcy trwały przygotowania kokoszników, czyli bogato zdobionych czepców.

– Inspiracją do kalendarza były nakrycia głowy popularne w Rosji, noszone przez mężatki, głównie w XVIII i  XIX wieku. „Kokoszniki po gorajsku” to kalendarz z pięknymi kobietami z gminy Goraj, które na głowach mają czepce inspirowane nie tylko kulturą Wschodu, ale również folklorem z różnych stron świata – mówi Marta Miszszczak-Najda, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju.

Modelkami w tym kalendarzu są: Paulina Jamroży, Anna Kozina, Joanna Bączek, Karolina Fiedurek, Monika Okuniewska, Ewa Fiedorek, Marzena Witko, Katarzyna Markowska, Oliwia Kapica, Gabriela Malec, Martyna Kańkowska i Karolina Madejska. Kokoszniki wykonały: Barbara Garbacz i Marta Miszczak-Najda. Zdjęcia: Magdalena Mękal i Monika Misa. Make-up: Marta Miszczak-Najda, stylizacja: Marta Miszczak-Najda i Barbara Garbacz, retusz: Justyna Grygiel.

- Reklama -

Patronat medialny objęli: Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, NOWa Gazeta Biłgorajska, Biłgorajska Telewizja Kablowa, www.bilgoraj.com.pl i www.bilgorajska. pl.

Skład i projekt: Creomedia. Oba kalendarze będą rozdysponowane w celach promocyjnych gminy Goraj i Gminnego Ośrodka Kultury w Goraju. Ich nakład jest ograniczony.

A jak go zdobyć?

– Wystarczy przyjść do GOK-u i zaoferować coś w zamian, chętnie przyjmiemy niepotrzebne tkaniny, buty-szpilki lub biżuterię – mówi dyrektor GOK.

Listopad – modelka: Martyna Kańkowska / fot. Monika Misa

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.