- Reklama -

„Kajtek” szuka dyrektora

W Józefowie powstaje żłobek „Kajtek”. Placówka zacznie funkcjonować od września br. Władze gminy ogłosiły już konkurs na stanowisko dyrektora placówki.

„Kajtek – Gminny Klub Dziecięcy” tak będzie się nazywać pierwszy żłobek samorządowy, który powstanie w tym roku w Józefowie. W nowej placówce znajdzie się miejsce dla maksymalnie 13 dzieci w wieku do 3 lat, a większość pieniędzy na jej utworzenie i prowadzenie gmina otrzyma z Unii Europejskiej.

- Reklama -

Oprócz dostosowania pomieszczeń do potrzeb dzieci samorząd chce przygotować dla nich taras z oddzielnym wejściem oraz zewnętrzny plac gier i zabaw. Unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnienie 3 opiekunów i 2 kolejnych osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania nowej placówki.

Żłobek ma rozpocząć działalność 1 września tego roku. Wartość kosztorysowa całego projektu sięga ponad 1 milion 135 tysięcy złotych, z czego prawie 970 tysięcy stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć tutaj:  https://umjozefow.bip.lubelskie.pl/upload/pliki//Konkurs_18_06_2019.pdf

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.