- Reklama -

- Reklama -

Kajtek ma dyrektora

W Józefowie powstaje żłobek "Kajtek". Placówka zacznie funkcjonować od września br. Władze gminy rozstrzygnęły już konkurs na stanowisko dyrektora placówki. Została nim Dominika Paniak.

“Kajtek – Gminny Klub Dziecięcy” tak będzie się nazywać pierwszy żłobek samorządowy, który powstanie w tym roku w Józefowie. W nowej placówce znajdzie się miejsce dla maksymalnie 13 dzieci w wieku do 3 lat, a większość pieniędzy na jej utworzenie i prowadzenie gmina otrzyma z Unii Europejskiej.

Oprócz dostosowania pomieszczeń do potrzeb dzieci samorząd chce przygotować dla nich taras z oddzielnym wejściem oraz zewnętrzny plac gier i zabaw. Unijna dotacja będzie przeznaczona także na zatrudnienie 3 opiekunów i 2 kolejnych osób do pomocy przy opiece nad maluchami oraz pokrycie kosztów funkcjonowania nowej placówki.

- Reklama -

Żłobek ma rozpocząć działalność 1 września tego roku. Wartość kosztorysowa całego projektu sięga ponad 1 milion 135 tysięcy złotych, z czego prawie 970 tysięcy stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Ogłoszony przez władze gminy Józefów konkurs na stanowisko dyrektora wygrała Dominika Paniak.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.