- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Już po przetargach na inwestycje z Polskiego Ładu

Wszystkie przetargi na zadania współfinansowane z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład" w gminie Obsza są rozstrzygnięte. Jako ostatnia została podpisana umowa na modernizację dróg w zabudowie kolonijnej, a wcześniej samorząd wybrał wykonawców oświetlenia drogowego i chodnika przy drodze Obsza - Zamch. Wszystkie zadania będą realizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj".

- Reklama -

– Modernizacja dróg będzie kosztować więcej niż pierwotnie planowano, ale Rada Gminy Obsza zgodziła się zwiększyć pulę środków na ten cel o 200 tysięcy złotych i zrealizować tę inwestycję. Ostatecznie będzie trzeba za nią zapłacić prawie 4 miliony 890 tysięcy złotych, z czego 95 procent stanowi dofinansowanie z „Polskiego Ładu” – podkreśla wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

Pieniądze te zostaną wykorzystane na wykonanie robót na 12 odcinkach o łącznej długości ponad 8 kilometrów. Prawie 4,5 kilometra nowych dróg powstanie w Zamchu, kolejne 3 kilometry w Obszy, a pozostałe w Babicach, Olchowcu i Woli Obszańskiej. W większości przypadków drogowcy mają uzupełnić i wyrównać istniejącą podbudowę z tłucznia, położyć asfaltową nawierzchnię i wykonać oznakowanie.

mr-1000x200px

– Zgodnie z umową wszystkie prace powinny zostać wykonane w połowie przyszłego roku, ale jest szansa, że cała inwestycja zakończy się jeszcze w 2023 roku. Na razie, podobnie jak w przypadku pozostałych zadań z „Polskiego Ładu”, wykonawcy kompletują dokumentację niezbędną do rozpoczęcia robót – dodaje Andrzej Placek.

Z tego samego źródła Gmina Obsza wybuduje oświetlenie drogowe w 6 odcinkach o łącznej długości około 4,5 kilometra i prawie 3 kilometry chodnika przy trasie Obsza – Zamch. Obydwa zadania maja być zrealizowane w połowie przyszłego roku.

Już teraz kierowcy cieszą się z nowego odcinka drogi wojewódzkiej 863. Wójt Andrzej Placek podkreśla, że dzięki m.in. wsparciu wicemarszałka województwa lubelskiego Michała Mulawy i radnego sejmiku Grzegorza Wróbla w ciągu kilku ostatnich latach nową nawierzchnię zyskał cały fragment trasy Tarnogród – Obsza do granicy województwa.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.