- Reklama -

Już 15 lat z nami (FILM)

9 listopada odbyły się uroczyste obchody jubileuszu powstania Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Por. Konrada Bartoszewskiego ps. "Wir". Działanie stowarzyszenia ma na celu upamiętnić bohaterstwo i poświęcenie ludzi, którzy walczyli w czasie II wojny światowej.

W tym roku przypada 15. rocznica powstania grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Por. Konrada Bartoszewskiego pseudonim “Wir”. Z tej okazji w sobotni wieczór w restauracji Kary Mustang w Bukowinie odbyły się uroczyste obchody jubileuszu, w których wzięli udział członkowie grupy rekonstrukcyjnej, politycy oraz inni zaproszeni goście. Wydarzenie zainaugurowała uroczysta prezentacja na temat stowarzyszenia i jego powstania. Pokazane zostały główne zadania i osiągnięcia. Jednym z nich jest odbudowanie ziemianki “Wira” oraz części szpitala o kryptonimie 665.

- Reklama -

Jubileusz był okazją do okazania wdzięczności ludziom, którzy poprzez wiedzę i wsparcie finansowe przyczynili się do rozwoju grupy rekonstrukcji historycznej, a także do wręczenia odznaczeń, składania gratulacji, życzeń oraz podziękowań. Głos zabrali między innymi posłowie Beata Strzałka i Sławomir Zawiślak.

 

– Cały czas mamy propozycje nowych inscenizacji. Współpracujemy z kolejnymi gminami nie tylko powiatu biłgorajskiego. Chcielibyśmy utrzymać to tempo, jakie w tej chwili jest, a nie jest małe, ponieważ imprez w ciągu roku jest nawet kilkadziesiąt. Weekendy, jak wiadomo, są tylko pięćdziesiąt dwa, więc praktycznie każdy jest zajęty – opowiada Marek Łaba, sekretarz w grupie Rekonstrukcji Historycznej im. Por. Konrada Bartoszewskiego pseudonim “Wir”.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Por. Konrada Bartoszewskiego pseudonim “Wir” zajmuje się w szczególności odtwarzaniem wydarzeń, które miały miejsce w czasie II wojny światowej. Działanie grupy ma na celu upamiętnić bohaterstwo i poświęcenie ludzi, którzy walczyli w tamtych czasach. Stowarzyszenie zajmuje się również upamiętnianiem miejsc związanych z działaniem ruchu oporu podczas II wojny światowej, prowadzi związane z historią konferencje i wykłady dla młodzieży. Chlubą grupy jest odbudowanie ziemianki “Wira” oraz części szpitala o kryptonimie 665.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Bodzio mówi

    Super ludzie którzy to wszystko tworzą i nie daja zapomnieć o tym co przeszli nasi dziadkowie i pradziadkowie….!!! Super tak trzymajcie i dalej twórzcie te wspaniałe jeśli można tak nazwać rekonstrukcje!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.