Jutro zawyją syreny. Są dwa powody

1 sierpnia o godzinie 17.00 mieszkańcy powiatu biłgorajskiego mogą spodziewać się dźwięków syreny. Są dwa powody jej włączenia: obchody rocznicy wybuchu powstania warszawskiego i ćwiczenia systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania.

Każdego roku 1 sierpnia obchodzimy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. W godzinę, w którą rozpoczęło się powstanie, w można usłyszeć syreny alarmowe. 1 sierpnia o godzinie 17.00 włączane są syreny alarmowe, a na jedną minutę zatrzymują się auta oraz przechodnie.

Syreny włączone zostaną także z innego powodu. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Biłgoraju 1 zaplanowało na 1 sierpnia br. na godz. 17.00  trening działania systemu wczesnego ostrzegania i systemu wczesnego alarmowania.

Trening polegać będzie na uruchomieniu jednominutowego ciągłego sygnału alarmowego we wszystkich syrenach SWA /SWO na terenie województwa lubelskiego 1 sierpnia 2019 r. o godzinie 17.00.

Włączenie syren odbędzie się na podstawie § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz.U. z 2013 r. poz 96) w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.