- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jutro patrz w niebo! Light The Sky z Majdanu Starego

W najbliższy piątek 1 maja o godzinie 21.30 niebo nad Majdanem Starym rozbłyśnie na biało-czerwono. Stanie się to dzięki firmie oświetleniowej Oswietlimywszystko.pl i akcji Light The Sky.

Ogólnopolska akcja „Light The Sky” to hołd dla personelu medycznego, lekarzy, lekarek, pielęgniarek, pielęgniarzy, ratowników, salowych, którzy heroicznie walczą z pandemią. Na nich spoczywa ogromny ciężar ratowania życia i powstrzymania koronawirusa. Ich poświęcenie i nadludzki wysiłek nie może być niezauważony i niedoceniony.

Jednocześnie w sektorze kultury toczy się inna walka, o przetrwanie artystów, realizatorów, techników i przedsiębiorstw. Zakaz spektakli, koncertów, wystaw, wszelkich imprez rozrywkowo-artystycznych z dnia na dzień oznacza niemożność wykonywania pracy. A życie od tak nie może się zatrzymać!
Kultura jest absolutnie konieczna do życia. Teraz oglądamy koncerty i wystawy w Internecie, wracamy do wspomnień z festiwali. Ktoś je wymyślił, ktoś je zagrał, ktoś je stworzył i nagrał.

- Reklama -

Sektor kultury i techniki estradowej przeżywa ogromny kryzys. Teatry, sale koncertowe, kluby, areny stanęły. Dziesiątki tysięcy ludzi pracujących w kulturze nie są w stanie funkcjonować. Konsekwencje tego kryzysu pozostaną z nami na dłużej poza ten czas, gdy wyjdziemy z naszych domów, do pracy, do parku i po zakupy w galerii.
Akcja Light The Sky jest wyrazem solidarności przede wszystkim z tymi, którzy są na pierwszej linii frontu – personelem medycznym. Jest też sposobem na zamanifestowanie dramatycznej sytuacji w technice estradowej. Data 1 maja też nie jest przypadkowa, jest to Święto Pracy – mówi Marcin Smutek z firmy Oswietlimywszystko.pl, która także dołącza się do akcji. Dodaje, że jego firma ma siedzibę w Majdanie Starym i właśnie stamtąd piątkowego wieczoru na prawie kilometr do góry rozbłysną światła. – Najpierw będą to światła biało-czerwone, nasze barwy narodowe. Następnie będzie to gra kolorów i efektów. Zapraszam do oglądania pokazu, który planujemy także
nagrywać z drona – dodaje.
Zapraszamy więc do śledzenia nieba 1 maja o godzinie 21.30 i solidaryzowania się z ludźmi pracującymi w kulturze.

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.