- Reklama -

Julia Rębacz laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej

Julia Rębacz z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju została laureatką XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Tytuł laureata, oprócz potwierdzenia rozległej wiedzy i satysfakcji, zwalnia Julię z egzaminu maturalnego z historii, dając tym samym 100% wynik.

Zawody finałowe, w których wzięło udział 43 uczniów z całej Polski, odbyły się w dniach 24-26 września 2020 r. na terenie nowoczesnego kompleksu muzealno-edukacyjnego poświęconego Józefowi Piłsudskiemu w Sulejówku oraz w Warszawie. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wymagał od uczestników rozległej wiedzy interdyscyplinarnej z zakresu wielu dziedzin na poziomie uniwersyteckim.
Podczas finału uczniowie zmagali się z zagadnieniami malarstwa batalistycznego, geografii militarnej, literatury i poezji, pieśni, broni i barw, archiwaliów, dziejów Warszawy na przełomie XIX i XX wieku oraz opisywali wylosowane eksponaty muzealne. Następnego dnia finaliści oprowadzali kolegów po stolicy i zapoznawali ich z wcześniej przydzielonymi obiektami historycznymi Warszawy.
Uczestnicy olimpiady złożyli również kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza i wpisali się do Księgi Pamiątkowej, zwiedzili Muzeum Józefa Piłsudskiego oraz obejrzeli film pt. „Wojna światów”.
Opiekunem Julii jest pani Renata Krzesińska.

- Reklama -

I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.