- Reklama -

Jubileuszowy prezent chórzystów

Ze „Srebrną struną” wraca z Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Chór „Harmonia” ze Szkoły Podstawowej w Łukowej i Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. W 18. edycji imprezy, która odbyła się w miniony weekend na Zamku Królewskim w Niepołomicach, wystąpiło 25 zespołów.

„O złotą strunę” na głosy rywalizowały chóry szkolne i akademickie, a także grupy ze szkół muzycznych, parafii, stowarzyszeń oraz instytucji kultury. W sumie na scenie wystąpiło prawie 850 chórzystów amatorów reprezentujących różne grupy wiekowe, które prezentowały trzy utwory zarówno muzyki dawnej jak i współczesnych kompozytorów.

- Reklama -

Członkowie chóru z Łukowej i Józefowa nie tylko brali udział w zmaganiach konkursowych, ale również zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, Centrum Jana Pawła II, Sanktuarium w Łagiewnikach i Wawel.

Ponadto w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem chórzyści zapewnili oprawę muzyczną Mszy świętej, a po niej wystąpili z koncertem poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Za swój występ członkowie zespołu i ich opiekunowie otrzymali owacje na stojąco, gratulacje i podziękowania.

Chór „Harmonia”, który w tym roku świętuje 30-lecie działalności, ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień podczas konkursów i festiwali o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Kierownikiem artystycznym grupy jest Elżbieta Pokorowska z MOK w Józefowie, a dyrygentem Sławomir Kuczek z Łukowej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.