- Reklama -

Jubileuszowy koncert zespołu „Retrospekcje” (film)

W niedzielne popołudnie 8 września, Zespół Artystyczny "Retrospekcje" działający w strukturach organizacyjnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Biłgoraju obchodził Jubileusz 10. lecia swojej działalności.

Z tej okazji w Biłgorajskim Centrum Kultury zorganizowany został koncert, podczas którego na scenie wystąpili również inni seniorzy z zaprzyjaźnionych zespołów działających w Biłgoraju tj. „Złota Jesień”, „Złoty Wiek” oraz zespół ZNP „Belferki”. Podczas jubileuszowej uroczystości zaprezentowały się również zespoły z poza miasta a były nimi: Ludowy Zespół Śpiewaczy „Aleksandrowiacy” i Zespół Śpiewaczy „Krzewina”z Bukowniny, występy artystyczne zaproszonych zespołów w Biłgorajskim Centrum kultury trwały ponad dwie godziny. Jubileusz otworzyła prezes Biłgorajskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku a jednocześnie kierownik zespołu „Retrospekcje” Halina Wlaź, która powitała zaproszonych gości oraz publiczność. Film poniżej:

– Zespół nasz powstał w roku akademickim 2008/2009 z mojej inicjatywy. W przeciągu 10 lat istnienia borykaliśmy się z problemami lokalowymi. Ćwiczyliśmy w starej Szkole Muzycznej, w PCK oraz budynku, gdzie mieściło się Kolegium UMCS- wspomina Halina Wlaź. – Sytuacja nasza zamieniła się niedawno, bo od maja 2018 r., kiedy to otrzymaliśmy pierwszy stały lokal pod siedzibę Uniwersytetu Trzeciego Wieku.- dodaje kierownik zespołu „Retrospekcje”.

- Reklama -

Lokal ten mieści się przy ul. Henryka Sienkiewicza 17 w Biłgoraju, przez ostatnie dwa ostatnie lata, do tego momentu zespół ćwiczył w pracowni kulinarnej w Zespole Szkół Specjalnych. Z kolei zajęcia UTW odbywały się w sali Biłgorajskiego Centrum Kultury a od roku akademickiego 2017/2018 również w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Zespół Artystyczny Retrospekcje zaczynał od 7-osobowego składu, a w roku jubileuszowym zespół liczy aż 18 osób. W jego skład wchodzą słuchacze UTW zaś muzycznie wspomagany jest przez Jarosława Oleszczaka. Od 4 lat zespół jest organizatorem miedzy innymi wspólnego z mieszańcami śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich z okazji Święta Wojska Polskiego oraz kolejnych rocznic Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”. Oprócz pieśni, zespół tworzy również spektakle słowno-muzyczne. przygotowuje je na różne okazje m.in. tradycyjne około Bożonarodzeniowe. Od początku istnienia kierownikiem zespołu jest jego inicjatorka Halina Wlaź, natomiast funkcję prezesa Uniwersytetu Trzeciego Wieku pełni od 7 lat.

– Z okazji naszego Jubileuszu chciałabym podziękować wszystkim członkom zarówno tym obecnym, jak i byłym. Dziękuję za poświęcony czas i koszty ponoszone w związku z występami. Życzę sobie i zespołowi jeszcze lepszych warunków do prowadzenia prób oraz sponsorów, dzięki którym będziemy mogli się nadal rozwijać. – życzy kierownik zespołu Halina Wlaź.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.