- Reklama -

- Reklama -

Jubileusz szkoły w Woli Radzięckiej

30 maja Szkoła Podstawowa w Woli Radzięckiej świętowała swój Jubileusz X rocznicy nadania jej imienia Jana Pawła II.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył biskup pomocniczy naszej diecezji, Ksiądz dr hab. Mariusz Leszczyński. W homilii zwrócił się do zebranych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli przypominając, czym jest służba Bogu, ludziom i Ojczyźnie. Następnie dyrektor szkoły Stanisław Saj powitał wszystkich zebranych na uroczystości gości. Wyjaśniał, w jaki sposób nasza szkoła realizuje w swej codziennej działalności przesłanie św. Jana Pawła II. Również najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego przywitali wszystkich przepięknie zatańczonym polonezem, który zachwycił naszych gości. Kolejną wzruszającą częścią jubileuszu był koncertu piosenek religijnych w wykonaniu chórku szkolnego. Po występach artystycznych krótkie przemówienia wygłosiło wielu z licznie przybyłych gości.

- Reklama -

Swoją obecnością zaszczyciło wielu gości: księża, samorządowcy, parlamentarzyści, dyrektorzy szkół i instytucji oraz osoby związane ze szkołą. Przybyły również delegacje ze szkół i przedszkoli imienia Jana Pawła II z naszej diecezji wraz z dyrekcją i pocztami sztandarowymi: Szkoły Podstawowe z Gozdu Lipińskiego, Majdanu Nepryskiego, Dereźni, Łukowej, Tereszpola Zaorendy, Księżpola, Zaburza i Zamchu, Gimnazjum z Hrubieszowa, Katolickie Przedszkole oraz Liceum Ogólnokształcące z Biłgoraja.

Po oficjalnej części spotkania wszyscy zebrani udali się na poczęstunek, którego główną atrakcją był “dzik na gorąco,” którego obecni mieli przyjemność degustować dzięki uprzejmości Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu na czele z Henrykiem Studnickim. Obchody X Dnia Patrona w szkole pozostaną bez wątpienia przez długi czas w pamięci oraz przede wszystkim w sercach wszystkich uczestników tej jubileuszowej uroczystości.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.