- Reklama -

- Reklama -

Jubileusz OSP w Rakówce

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą polową w asyście Orkiestry Dętej z Potoka Górnego. Zebrani na boisku w Rakówce wspólnie modlili się o pomyślną i bezpieczną służbę strażaków. W nabożeństwie wzięli udział posłowie Agata Borowiec i Genowefa Tokarska, wicestarosta powiatu biłgorajskiego Jarosław Piskorski, wójt gminy Lech Rębacz, radni oraz przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. 

Następnie prezes OSP Zbigniew Popowicz odczytał rys historyczny jednostki. Początki działania straży w Rakówce były trudne. W czynie społecznym zbierano na pierwszy sprzęt. Przyszedł także czas na budowę remizy, która także powstawała dzięki wysiłkom i funduszom strażaków. Na przykład każdy miał przynieść 20 pustaków na jej budowę. Również ciężkie prace, takie jak wykopy, wylewanie posadzek, budowa dachu, wykonywane były w czynie społecznym. 

Zmieniały się zarządy, ale cel działania jednostki pozostawał niezmienny. "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" – te słowa przyświecały strażakom przez sześć dekad istnienia jednostki. W ostatnich latach udało się pozyskać nowy sprzęt, mundury, wozy bojowe. W bieżącym roku OSP Rakówka zdobyła najlepszy wynik w gminnych zawodach sportowo-pożarniczych. – Dziękuję strażakom za zaangażowanie. Życzę wszystkim, szczególnie tym najmłodszym, aby dbanie o rozwój naszej jednostki i pomoc społeczeństwu w sytuacjach kryzysowych była dla was najważniejsza – powiedział prezes OSP.

Po przypomnieniu dziejów OSP przyszedł czas na wręczenie medali, odznaczeń i przemówienia zaproszonych gości. Głos zabrali posłanka Agata Borowiec i wicestarosta powiatu Jarosław Piskorski. Dziękowali oni strażakom za ofiarną służbę i życzyli kolejnych sukcesów.

Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:

- Reklama -

– druh Jan Waluda, druh Michał Kowal.

Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:

– druh Marek Rorata, druh Czesław Rak, druh Jan Szumski, druh Czesław Lisiczka, druh Andrzej Hyz, druh Mieczysław Kozłowski.

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:

– druh Krzysztof Adamus, druh Tomasz Okapiec, druh Kamil Luchowski, druh Piotr Kiesz, druh Rafał Luchowski, druh Paweł Okapiec, druh Kamil Strus.

Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę. Wystąpiły gminne zespoły "Plejada" i "Konwalia" z Księżpola, "Harfa" z Rakówki, "Za horyzontem" z Zawadki i chór "Klucz" z Majdanu Starego. W wieczornej części koncertu zaprezentował się podhalański zespół "Warasy", a dyskotekę poprowadził zespół "Face love". 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.