Paramedica

Jubileusz LO im. ONZ w Biłgoraju

 

Była to wspaniała okazja do spotkania wszystkich absolwentów, którzy w tej szkole spędzili piękne lata młodości, nawiązali liczne znajomości i przyjaźnie, zdobyli oraz poszerzyli swoją wiedzę, a także rozwinęli zainteresowania i pasje. Sentymentalna podróż do swojej szkoły i w rodzinne strony z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci tych, którzy związani byli z Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w kościele pw. św. Jerzego. Główne uroczystości odbyły się w auli szkoły. Uroczystość prowadzili Renata Mokrzyńska i Sylwester Szcząchor, absolwenci szkoły. Podczas oficjalnych przemówień podkreślano, że jubileusz jest niezwykłym dniem, wspominano początki szkoły i ludzi, którzy ją tworzyli. 

 Na wstępie głos zabrał dyrektor szkoły Marian Klecha. Nasza szkoła ma bogatą historię, wytworzyła swój klimat. To szkoła wielopokoleniowa, w której naukę pobierali rodzice, dzieci i uczą się wnuki. Na przestrzeni 80 lat szkoła wykształciła ponad 13 tys. absolwentów ludzi świata nauki, medycyny, humanistów, inżynierów, nauczycieli, polityków, duchownych, przedsiębiorców – mówił. Dyrektor podziękował nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom obsługi i administracji, którzy całym sercem oddają się pracy, tworzą nowoczesną szkołę, podejmują się trudnych wyzwań, by sprostać współczesnemu światu. – Powrót do szkoły to powrót do tego, co w pamięci ocalało jako wspomnienie najpiękniejszych lat życia. Mam nadzieję, że dzisiejsze święto będzie miłą okazją do wspomnień i wzruszeń – mówił.

 Słowa uznania płynęły również od poseł na Sejm RP Agaty Borowiec, rocznik 2006. – Spotkanie w tej szkole, na tej uroczystości to dla mnie wspaniała chwila nie tylko ze względu na jubileusz, ale dlatego że to moja szkoła. Jestem jej absolwentką. Dziękuję moim nauczycielom za to, że objęliście nas, uczniów, tak wspaniałą opieką. Praca, która była z poświęceniem i pasją z Państwa strony wykonywana, rozszerzała nasze horyzonty. Pozwalała na ogromny rozwój, który dał bazę, solidne podstawy, aby iść w szeroki świat, aby mieć wiedzę. Dała solidne wykształcenie. To zasługa wszystkich Państwa. W monecie, kiedy przychodzę do tej szkoły, przypominam sobie, gdy pierwszy raz przestąpiłam próg szkoły. Pomyślałam, że to dobry wybór i ta szkoła pozwoli mi się rozwinąć. Po latach to potwierdzam – mówiła. 

Ciepło o szkole wypowiedziała się Teresa Misiuk, lubelski kurator oświaty. – Największym bogactwem narodu są jego światli obywatele. Sądzę, że te słowa Jana Pawła II dobrze wpisują się w dzisiejszą uroczystość, ale też dobrze opisują 80-lecie istnienia szkoły – mówiła. Dodała, że najpierw jesteśmy winni wdzięczność i szacunek mądrości i odpowiedzialności tych, którzy zdecydowali o powstaniu szkoły. – Dlatego naszą wdzięczność kierujemy do wszystkich Państwa, których mądra, odpowiedzialna, codzienna praca składa się na dumną i imponującą historię szkoły. W szkole o sukcesach możemy mówić, gdy jest wspólnota i współdziałanie. To wszystko utrzymuje się przez tak długi okres. To wyrazy uznania i szacunku dla tych, którzy kierują szkołą i w niej pracują. Państwo, którzy mówicie, że jesteście absolwentami szkoły, jesteście jej sukcesem. Korzystając z mądrości szkoły, wykazujecie się mądrością w codziennym życiu – mówiła. 

Na zaproszenie poseł Agaty Borowiec na jubileusz przybyli weterani misji pokojowych ONZ. – To wielki honor dla nas weteranów być tutaj w murach Liceum noszącego zaszczytne imię Organizacji Narodów Zjednoczonych. Niewątpliwie ta organizacja ma wielki wkład w utrzymanie pokoju na świecie i niesienie pomocy ludziom w sytuacjach kryzysowych – mówił mjr Andrzej Skubisz. 

Życzenia płynęły również od Kazimierza Pateraka, starosty biłgorajskiego. – Jubileusz 80-lecia dotyczy ogromnej liczby uczniów, pedagogów, pracowników. Szkoła ta promieniowała i promieniuje swoją atrakcyjnością na ościenne powiaty. Poprzez tę szkołę związki naszego powiatu z innymi miejscowościami są rozległe. Bardzo dobrze przygotowani absolwenci z powodzeniem kontynuują swoją edukację na najbardziej renomowanych uczelniach i prestiżowych kierunkach studiów. Jej absolwenci pełnią różne funkcje i zajmują renomowane stanowiska. Realizują się w różnych dziedzinach, przynosząc chlubę biłgorajskiej ziemi. W społeczności zawsze było przeświadczenie, że to szkoła dla najlepszych. Daje wykształcenie i prospektywny na przyszłość – podkreślał. 

Wyjątkowy dzień zakończył się balem absolwenta.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.