Michałek Żak

- Reklama -

Jubileusz 90-lecia jednostki OSP w Woli Obszańskiej

 

Służba strażaków ochotników z OSP w Woli Obszańskiej – pełna poświęcenia, hartu ducha i oddania – już od 90 lat wpisuje się w strzeżenie ludzkiego życia, zdrowia i dobytku przed ogniem, skutkami powodzi i wichur. Przez lata wierności zawołaniu "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" druhowie strażacy zasłużyli na szacunek, uznanie i wdzięczność. 7 maja br. obchodzili jubileusz 90-lecia swego istnienia. Wspólnie z nimi świętowała cała gmina oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele wojewody lubelskiego, Starostwa Powiatowego, poseł Agaty Borowiec oraz poseł Genowefy Tokarskiej, Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju, Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

- Reklama -

W stronę  jednostki z Woli Obszańskiej popłynęło wiele życzeń zarówno od władz strażackich wyższego szczebla, jak i samorządowych. O tym, że upływające 90 lat jej istnienia było czasem stałego rozwoju drużyny, często wbrew niesprzyjającym okolicznościom, świadczył krótki zarys historii straży w Woli Obszańskiej, przedstawiony przez obecnego jej prezesa druha Józefa Osucha. Druhów, którzy już odeszli, a którzy tworzyli tę piękną historię, uczczono podczas Mszy świętej, natomiast kilku jej obecnym członkom przyznano za ofiarną służbę medale złote, srebrne i brązowe oraz odznaczenia. 

Jednostka została odznaczona złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Wspólne świętowanie zakończyło się defiladą jednostek OSP z terenu gminy Obsza wraz ze Strażacką Orkiestrą Dętą.

GOK Obsza

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.