- Reklama -

- Reklama -

Jubileusz 50-lecia LKS „Znicz”

W piątek odbyły się obchody jubileuszu Klubu Sportowego "Znicz". Tego dnia uhonorowano działaczy, trenerów oraz zawodników ważnych z punktu widzenia pół wieku historii klubu.

- Reklama -

 

8 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyły się obchody 50-lecia Klubu Sportowego „Znicz” Biłgoraj. Jubileusz odbywał się równolegle z Mistrzostwami Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów, które tego samego dnia odbywały się w hali OSiR.

– 50 lat „Znicz-a” to pasmo sukcesów na arenach lekkoatletycznych i pomostach ciężarowych. To sukcesy rangi ogólnopolskiej, europejskiej i występy na imprezach rangi światowej. Zawodnicy znicza występowali na olimpiadach, reprezentując Polskę w walce o najwyższe trofea. Sukcesy wychowanków są sukcesami trenerów i działaczy, a „Znicz” zawsze miał szczęście do wspaniałych trenerów i oddanych działaczy. Stąd m.in. miejsca na podium wielkich imprez sportowych, gro medali oraz wyróżnień. To także wspaniała atmosfera w Klubie, zrozumienie, profesjonalne podejście, wsparcie – podkreśla Andrzej Łagożny, członek Zarządu Powiatu Biłgorajskiego.

Ludowy Klub Sportowy „Znicz” powstał w 1972 roku z inicjatywy m.in. Ryszarda Bila, Stanisława Czubińskiego, Tadeusza Niemca, Zbigniewa Woźnego, Stefana Zania, Franciszka Paczosa. Pierwszym prezesem klubu był Janusz Będkowski, następnie przez dwadzieścia lat funkcję tę pełnił Michał Wrotkowski, po nim władzę przejęli Ryszard Grzybek, Eugeniusz Sołtysiak, Wiesław Kozyra, Mirosław Tujak. Obecnie prezesuje mu Zdzisław Żołopa.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.