- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jubileusz 50-lecia LZS „Tanew”

50 lat temu w Majdanie Starym został utworzony Ludowy Zespół Sportowy. W sobotnie popołudnie odbyło się wydarzenie jubileuszowe na stadionie "Leśnym".

- Reklama -

31 sierpnia na stadionie „Leśnym” w Majdanie Starym odbyły się uroczystości jubileuszowe 50-lecia LZS „Tanew” Majdan Stary. Klub sportowy istnieje od 1971 roku.

– Ten stadion leśny to cała historia piłkarska naszego województwa, okręgu zamojskiego, powiatu biłgorajskiego i gminy Księżpol. Przede wszystkim jednak jest to historia Majdanu Nowego oraz Majdanu Starego. Większość z nas, którzy tu dzisiaj jesteśmy, rozpoczynała w tym miejscu swoją przygodę z piłką nożną. To tutaj realizowaliśmy swoje marzenia, tutaj uczyliśmy się żyć. Przed nami kolejne marzenia dotyczące tych obiektywów i mamy nadzieję, że w przyszłości te marzenia zrealizujemy – mówi Jarosław Piskorski, wójt gminy Księżpol.

Mimo niesprzyjającej na początku pogody na wydarzenie przybyło wielu zaproszonych gości i sympatyków klubu. Na każdego na zakończenie czekał tort oraz gorący poczęstunek. Wielu gości dzieliło się swoimi wspomnieniami sprzed czasów istnienia klubu.

- Reklama -

– 50-lecie to jest historia. Ja chciałbym powiedzieć kilka słów o prehistorii. Pięćdziesiąt, a może nawet i sześćdziesiąt lat wcześniej tutaj zaczęliśmy w bardzo wąskim gronie kopać piłkę. Nie graliśmy w piłkę, ale kopaliśmy ją, ponieważ właśnie takie były warunki. Wtedy było w tym miejscu totalne pobojowisko. Piasek po kostki i nierówności. Na jedynej równej ścieżce robiliśmy biegi na sześćdziesiąt metrów, ponadto dookoła były sosny. Wyglądało to bardzo uroczo – wspomina Jan Kowal.

Zaproszeni goście składali zawodnikom najserdeczniejsze życzenia z okazji jubileuszu oraz życzyli dalszych sukcesów zarówno w życiu sportowym, jak i prywatnym.

– W imieniu zarządu Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz Lubelskiego Związku Piłki Nożnej pragnę złożyć wszystkim wielkie gratulacje z okazji tak wspaniałego jubileuszu. Myślę, że pokazaliście, że warto pracować, czego najlepszym dowodem jest wywalczenie awansu drużyny do czwartej ligi – podkreślał przedstawiciel Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Historię drużyny przedstawił Jerzy Rymarz:

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.