- Reklama -

- Reklama -

„Józefowskie słowiki” rozdane. Kto dostał?

Po kilkuletniej przerwie mieszkańcy miasta i gminy Józefów oraz turyści spędzający wolny czas na Roztoczu znowu mogli posłuchać piosenek w wykonaniu uczestników Małego Festiwalu Piosenki Dziecięcej o "Józefowskiego słowika". Na "Scenie pod sosnami" w Szkole Podstawowej w Józefowie wystąpiło 50 wokalistów i zespołów. Jury postanowiło przyznać 22 nagrody i 10 wyróżnień.

- Reklama -

Liczba uczestników była tak duża, że przesłuchania rozpoczęły się wcześniej niż pierwotnie planowano. Zgodnie z założeniami występy były oceniane w czterech kategoriach wiekowych.

Spośród najmłodszych wykonawców w wieku przedszkolnym, jurorom najbardziej spodobał się występ Barbary Kasprzak z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Zwierzyńcu, drugą nagrodę zdobyła jej koleżanka Dorota Obszyńska, a na trzecią zasłużyła przedstawicielka gospodarzy Dorota Gaj z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

urząd MArszałkowski projekt

W kategorii wokalistów z klas I – III członkowie jury przyznali aż siedem nagród. Pierwsze odebrali Wiktor Nowosad ze Studia Wokalno-Estradowego „Lokal-Vokal” w Zamościu i zespół z klasy IIb Szkoły Podstawowej w Józefowie. Drugie miejsce zajęli ex aequo Marcelina Cieplak z CKiBP w Zwierzyńcu, Rozalia Tabała ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim i Zespół „Gama” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu. Trzecie nagrody wyśpiewali Hubert Zaśko z SP w Józefowie i Karmen Kowalska reprezentująca Studio Wokalne „DISOUND” w Lublinie.

Kolejnych sześć nagród przypadło wykonawcom z klas IV – VI. Pierwsze odebrały Paulina Remiśko z Biłgoraja i Lena Kuśmierczyk ze studio „Lokal-Vokal” w Zamościu. Na drugie zasłużyły Elżbieta Wasąg z CKiBP w Zwierzyńcu oraz Magdalena Rębisz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczaczu. Trzecie miejsce, również ex aequo, zajęły Julia Krupa ze studia „Lokal-Vokal” w Zamościu i Maja Wójtowicz ze Szkoły Podstawowej w Tomaszowie Lubelskim.

Najstarsi wokaliści z klas VII – VIII wyśpiewali aż trzy pierwsze nagrody. Najwyższe oceny jurorów zdobyły Emilia Tabała ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim, Karina Kowalska ze studia „DISOUND” w Lublinie i zespół „ALLEGRO” z CKiBP w Zwierzyńcu. Kolejne przedstawicielki tej placówki, Lena Rudy i Weronika Łosiewicz, zdobyły drugie nagrody, a trzecią odebrała Maja Ostapiuk ze Szkoły Muzycznej „Rytm i Melodia” w Lublinie.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Uczestników dziewiątej edycji festiwalu o „Józefowskiego słowika” oceniali – instruktor muzyki z Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy Tadeusz Kubów, aktor i muzyk Michał Dudziński oraz jedna z pomysłodawczyń imprezy, emerytowana dyrektor SP w Józefowie i była wokalistka Kapeli „Rzemyki” Edyta Nieśpiał.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.