- Reklama -

„Józefowskie Słowiki 2017” rozdane

– Słuchając młodych wykonawców można stwierdzić, że talentów wokalnym nam nie brakuje. Mają je nawet 4-letnie dzieci, a starsi też mają się czym pochwalić. Cieszymy się, że uczestnicy konkursu wykazali się ogromnymi zdolnościami wokalnymi i znakomitym zachowaniem scenicznym, a wysoką ocenę występów dopełnia ciekawy repertuar. O wysokim poziomie artystycznym świadczy również fakt, że w kilku kategoriach jury przyznało równorzędne nagrody za pierwsze miejsca – podsumowuje Beata Zaśko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, który razem z SP w Józefowie zorganizowali konkurs.

Jeremiasz Osuch, który startował w najstarszej kategorii wiekowej, zdobył Grand Prix za utwór "List do Boga" wykonany z własnym akompaniamentem gitarowym.

"Józefowskie Słowiki 2017" rozdaneSpośród najmłodszych wykonawców w wieku od 3 do 6 lat "Józefowskiego Słowika" wyśpiewał Jasmine Mosczafa z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Biłgoraju. Drugie miejsce zajęła reprezentująca tę samą placówkę Weronika Poździk, a trzecią – Martyna Dudek z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieliszu. Jedyne wyróżnienie otrzymała Łucja Podpora z Biłgoraja. Za występy zespołowe członkowie komisji przyznali drugie miejsce duetowi "Przyjaciółki" z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Biłgoraju oraz wyróżnienia dla duetu Lena Kaczmarczyk – Maja Bździuch i grupy "Leśne Nutki" z Przedszkola "Leśne Skrzaty" w Aleksandrowie.

- Reklama -

W kategorii wokalistów w wieku od 7 do 9 lat dwie równorzędne nagrody za pierwsze miejsce zdobyły Oliwia Stryjewska z GOK w Nieliszu i Lena Kulczyńska z Centrum Muzycznego "Tryton" w Tomaszowie Lubelskim. Na drugie miejsce zasłużyła Amelia Puchalska również z centrum "Tryton", a trzecie Monika Litwin z Biłgoraja. Na liście wyróżnionych znaleźli się: Nikola Ćwikła z SP w Szyszkowie, Oliwia Ziarkiewicz z SP w Wysokiem i zespół "Promyczki" z SP Majdan Nepryski.

Wśród najstarszych uczestników w wieku od 10 do 12 lat, również były dwie równorzędne nagrody za pierwsze miejsce. Otrzymali je Martyna Gil z GOK w Nieliszu i Mateusz Czerw z Zespołu Szkół w Sułowie. Drugie miejsce zajęła Emilia Stefańska z GOK w Nieliszu, trzecie – Aleksandra Wójtowicz z Centrum Muzycznego "Trytin" w Tomaszowie Lubelskim, a wyróżnienia trafiły do Darii Podpory z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju i zespołu "Animato" z SP w Józefowie.

Uczestników jubileuszowej edycji "Józefowskiego Słowika" oceniali pedagog Beata Nowak oraz aktor i muzyk Michał Dudziński z Zamościa.

Poza konkursem w "Koncercie wspomnień" wystąpiła jedna z laureatek ubiegłorocznego konkursu – Aleksandra Bartoszczyk z GOK w Nieliszu, a występom towarzyszył Festyn Rodzinny, z którego dochód zostanie przekazany na potrzeby józefowskiej "podstawówki".

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.