Automax

Józefowska Majówka Rowerowa

Można miło i aktywnie spędzić czas, a przy okazji delektować się urokami Roztocza. Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do udziału w tegorocznej "Józefowskiej Majówce Rowerowej".

Rajd odbędzie się we wtorek 1 maja i podobnie jak przed rokiem potrwa jeden dzień. Jego uczestnicy będą mieć do przejechania około 50 kilometrów m.in.: Wschodnim Szlakiem Rowerowym "Green Velo", Centralnym Szlakiem Rowerowym Roztocza i Trasą Rowerową Ziemi Józefowskiej.

Cykliści wyruszą z miejscowego rynku w kierunku Hamerni i Nowin, a potem przejadą przez Błudek, Osuchy i Aleksandrów, by przez Górecko Kościelne wrócić do Józefowa. – Co roku staramy się wyznaczać inną trasę, by naszym stałym gościom umożliwić poznanie nowych miejsc, a debiutantów zachęcić do częstszych odwiedzin. Dla osób, które trochę jeżdżą na rowerze przejechanie całej trasy nie powinno sprawić większych trudności – ocenia prezes JKR Robert Rabiega.

W tym roku uczestnicy rajdu będą m.in. w kamieniołomach w Nowinach z platformą widokową, z której można podziwiać mioceńskie skały osadowe sprzed 20 milionów lat, w muzeum partyzanckim w Osuchach i w Górecku Kościelnym z modrzewiowym kościołem z 1768 roku, aleją pomnikowych dębów i kapliczką na wodzie. Zakończenie rajdu jest planowane przy stanicy wędkarskiej w Józefowie, gdzie odbędzie się tradycyjne ognisko połączone z konkursem krajoznawczym.

Koszt udziału w rajdzie to 30 złotych, a zgłoszenia chętnych są przyjmowane do 26 kwietnia, o ile wcześniej limit 150 miejsc nie zostanie wyczerpany.

Szczegółowe informacje i pełny regulamin "majówki" można znaleźć na stronach: www.jkr.org.pl i www.ejozefow.pl.

Do udziału w imprezie zachęcają Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa, Roztoczański Park Narodowy, Nadleśnictwo Józefów, Gmina Józefów i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej i Radio Lublin, które jest patronem medialnym rajdu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.