- Reklama -

- Reklama -

Józefów: Znamy już laureatów religijnego festiwalu

Znamy już laureatów tegorocznych Spotkań z Poezją Papieską i Piosenką Religijną w Józefowie. Podczas przesłuchań, które miejscowy ośrodek kultury zorganizował w piątek 20 października, jury oceniło ponad 30 występów.

- Reklama -

Na scenie w wykonaniu wokalistów wybrzmiały m.in. „Tłumy serc”, „Ty obecny pośród nas”, „Emilii matce mojej” czy „Dzieci” w wykonaniu rezytatorów. – Poziom tegorocznych prezentacji był zróżnicowany. Łącznie jurorzy przyznali dziewięć nagród i pięć wyróżnień – podsumowuje w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie Beata Zaśko.

W kategorii poetyckiej pierwszą nagrodę za wiersz pod tytułem „Dzieci” zdobyła Gabriela Surmacz ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim Pierwszym. Drugą, za ten sam utwór, odebrała Aleksandra Bulak ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Nepryskim, a trzecia nagroda trafiła do Amelii Stasiewicz za wiersz „Matka”.

Spośród najmłodszych wokalistów z klas I – III pierwsze miejsce zajęła Rozalia Tabała z SP Majdan Sopocki Pierwszy, drugie wyśpiewała Oliwia Hałasa ze Studia Wokalno-Estradowego „LOKAL-VOCAL” w Zamościu, a trzecią nagrodę odebrała Oliwia Chwiejczak ze Szkoły Podstawowej w Bodaczowie. Na wyróżnienie zasłużyła Iga Piotrowska z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie.

W kategorii klas IV – VI najlepiej zaśpiewała Julia Krupa ze studia „LOKAL-VOCAL” w Zamościu, drugie miejsce zajęła Paulina Remiśko z Agencji Artystycznej „Ars Canta” Akademii Wokalnej Magdaleny Stopy w Zamościu, a trzecia nagroda przypadła Agacie Lasocie z Zespołu Szkół Publicznych w Suścu. W tej grupie wykonawców jurorzy przyznali również dwa wyróżnienia dla zespołu „Musicus” z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej i Klaudii Herdy z SP Majdan Nepryski.

Wśród uczniów najstarszych klas podstawówek najwyższe oceny członków jury zebrała Emilia Tabała z SP Majdan Sopocki Pierwszy, a drugą nagrodę wyśpiewała Gabriela Zając ze Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie. Kolejna wokalistka z tej szkoły Julita Rój i Maja Bielak ze Szkoły Podstawowej w Łukowej otrzymały wyróżnienia.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W najstarszej kategorii, w której występowali wokaliści ze szkół średnich, jedyną nagrodę zdobyła Dominika Kawka z Liceum Ogólnokształcącego w Krasnobrodzie.

Uczestników tegorocznych spotkań papieskich w Józefowie oceniali aktor i muzyk Michał Dudziński oraz wokalistka, dyrygent i pedagog Barbara Rabiega.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.