- Reklama -

- Reklama -

Józefów zmienia plany. Będzie wielka budowa

W mieście i gminie Józefów będą nowe tereny inwestycyjne. Podczas czwartkowej sesji, Rada Miejska zmieniła plan zagospodarowania przestrzennego, umożliwiając zmianę przeznaczenia dla ponad 70 hektarów ziemi.

- Reklama -

– Nie wszystkie gminy mają plany zagospodarowania, a to jeden z najważniejszych dokumentów, na którym opiera się rozwój gminy. My, nie dość, że go mamy, to jeszcze po raz trzeci w tej kadencji wprowadzamy zmiany, które spowodują m.in. że wartość nieruchomości znacznie wzrośnie – wyjaśnia burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Radni postanowili przeznaczyć na usługi 7,7 hektara ziemi we Wspólnocie Gruntowej Osiedle Pardysówka Duża po obydwu stronach ul. Batalionów Chłopskich oraz w Siedliskach pomiędzy drogą wojewódzką a drogą powiatową do Hamerni. – Dotychczasowe nieużytki czy grunty leśne znajdą teraz nowe przeznaczenie. Obecni ich właściciele mogą sami wykorzystać je na działalność usługową albo sprzedać, bądź wydzierżawić – dodaje Roman Dziura.

Kolejnych 65 hektarów w zmienionym planie mieszkańcy będą mogli przeznaczyć na budownictwo zagrodowe w Borowinie, Stanisławowie, Szopowem i Długim Kącie.

Nowe przeznaczenie będzie mieć również około 60 arów ziemi w Józefowie między ul. Romanowskiego a rzeką Nepryszką, które zostały ujęte w planie zagospodarowania jako tereny pod budownictwo letniskowe.

Podczas czwartkowej sesji Rada Miejska w Józefowie zgodziła się również na przekazanie prawie 200 tysięcy złotych samorządowi województwa lubelskiego na budowę chodnika przy ulicach Romanowskiego i Kościuszki od Romanowskiego do Biłgorajskiej.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Radni zmienili też budżet, zabezpieczając w nim pieniądze na niektóre inwestycje. Do przebudowy świetlicy w Stanisławowie dołożyli 30 tysięcy złotych, a do świetlicy w Osiedlu Pardysówka oraz remizy w Borowinie po 10 tysięcy. Umowy na realizację dwóch pierwszych zadań są już podpisane, natomiast przetarg na wykonanie robót w Borowinie został unieważniony. Przyczyną były zbyt wysokie koszty, zaproponowane przez potencjalnych wykonawców. Po zwiększeniu środków na to zadanie przez radnych teraz gmina ogłosi kolejne postępowanie przetargowe.

 

 

foto: zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.