- Reklama -

- Reklama -

Józefów: Wyniki konkursu wielkanocnego ogłoszone

Można dostać nagrodę i jednocześnie pomóc potrzebującym. Młodzi mieszkańcy gminy Józefów, którzy wzięli udział w konkursie wielkanocnym, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, mają powody do zadowolenia. Otrzymali dobre oceny jurorów, a ponadto ich prace będą wystawione na sprzedaż podczas kiermaszu, organizowanego we współpracy z miejscową Caritas. W niedzielę w Józefowie, Kiermasz Wielkanocny.

- Reklama -

Na konkurs wpłynęło 135 propozycji, w tym 36 palm i 99 stroików. Laureaci odbiorą nagrody w niedzielę 2 kwietnia w czasie świątecznego jarmarku.

Podsumowując konkurs jurorzy zauważyli rosnący z roku na rok poziom konkursowych propozycji, nowe pomysły i materiały oraz duże zaangażowanie rodziców i opiekunów, a nagrody i wyróżnienia przyznali w pięciu kategoriach.

Spośród najmłodszych autorów w wieku przedszkolnym najładniejsze palmy zgłosili: Grupa VI „Muchomorki” z Oddziału Przedszkolnego w Górecku Starym, Laura Późniak, Józef Darda, Grupa „Zajączki”, Irmina Kusak i Magdalena Pogudz z Przedszkola w Józefowie oraz Alan Naklicki z Oddziału Przedszkolnego w Majdanie Nepryskim. Nagrody za stroiki odbiorą: Iwo Działa ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie, Laura Robaczewska, Zofia Otkała, Grupa 3-latków oraz „Krasnale” i „Wiewióreczki” z Przedszkola w Józefowie, a także „Muchomorki”, Maciej Zawiślak i Ignacy Witkoś z Oddziału Przedszkolnego w Górecku Starym. Kolejna dziesiątka autorów zasłużyła na wyróżnienia.

- Reklama -

W kategorii dzieci z klas I – III nagrody za palmy trafią do Marii Mnushki, Gabriela Ostasza, Ksawerego Czapki, Marii Droździel, Bartosza Kusiaka, Oliwii Jamroz, Kaliny Dziurbas, Marceliny Gucz, Adeli Kluczkowskiej i Wiktora Skopa z SP Józefów oraz uczniów klas I – III ze świetlicy szkolnej w Józefowie. Laureatami w konkursie stroików zostali: Natan Kudełka, Dawid Maryńczak, Hubert Zaśko, Szymon Słupski, Weronika Robaczewska, Kacper Biszczanik, Karol Sitarz, Kamila Masłysz, Aleksandra Syta, Marcelina Dziama, Lena Tytoń, Dawid Waśko, Natalia Kmieć i Maja Zaśko z SP Józefów, a także uczniowie klas I – III świetlicy szkolnej w Józefowie oraz Pola Działa i Wojciech Książka ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie.

Wśród uczniów klas IV – VI za palmy jurorzy nagrodzili Julię Maryńczak, Martynę Skroban, Zuzannę Świst, Igora Lisa, Kajetana Pastuszka, Artura Droździela i Maję Świst z SP Józefów oraz Kacpra Pakułę z SP Majdan Nepryski. Najładniejsze stroiki przygotowali: Kornelia Masłowska, Piotr Hunicz, Miłosz Słupski i Amelia Zakrzewska z SP Józefów oraz Zuzanna Czerniak, Nikola Czerniak i Igor Łosiewicz z SP Majdan Nepryski.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Listę laureatów dopełniają autorzy z Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Józefowie. Jurorom najbardziej spodobała się palma, wykonana przez Marię Kwiatkowską, Mariusza Pastuszka, Stanisławę Buczkowską i Ewę Ryncewicz z ŚDS oraz stroiki autorstwa Sabiny Szymańskiej, także z ŚDS i Andrzeja Wątróbskiego z WTZ Józefów.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień za kultywowanie wielkanocnych tradycji odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia podczas świątecznego kiermaszu, który rozpocznie się na józefowskim rynku o 10.30.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.