- Reklama -

- Reklama -

Józefów: Wykonawca chodnika w Długim Kącie wybrany

Budowa chodnika przy drodze powiatowej w Długim Kącie w gminie Józefów powinna się rozpocząć zgodnie z planem. Wykonawca robót jest wybrany, a umowa ma być podpisana w najbliższych dniach.

- Reklama -

 

 

O realizację tego zadania ubiegało się czterech oferentów. Ostatecznie komisja przetargowa wybrała propozycję firmy, która wybuduje chodnik za ponad 515 tysięcy złotych.

Nowy chodnik w Długim Kącie będzie mieć prawie 800 metrów długości i 2 metry szerokości. Na wykonanie robót będzie 200 dni, ale władze gminy nie wykluczają, że inwestycja zostanie zrealizowana nawet przed końcem tego roku.

Wszystkie koszty samorząd pokryje z własnego budżetu.

To nie jedyna taka inwestycja Gminy Józefów przy drogach powiatowych. Rozpoczęły się już prace przy budowie ponad 130 metrów chodnika w Hamerni. To kontynuacja robót, wykonanych w poprzednich latach, a nowy fragment obejmie m.in. przystanek autobusowy.

Józefowski samorząd ma też podpisaną umowę na ponad 700 metrów chodnika w Górecku Starym m.in. przy skrzyżowaniu dwóch tras powiatowych Sigła – Józefów Roztoczański i Panasówka – Józefów. Oprócz chodnika samorząd wybuduje zatoczkę autobusową i dwa podświetlane przejścia dla pieszych. Część środków na ten cel gmina otrzyma od powiatu.

Zarówno prace w Hamerni jak i w Górecku Starym powinny zostać wykonane w ciągu niespełna dwóch miesięcy od podpisania umowy.

Z nowego chodnika z kostki korzystają już także mieszkańcy Brzezin. W tym przypadku prace na odcinku o długości ponad 1 kilometra gmina sfinansowała razem z Powiatem Biłgorajskim. Samorząd gminny wydał na ten cel 600 tysięcy złotych, a powiatowy dołożył 150 tysięcy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.