przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Józefów walczy o czyste powietrze

Gmina Józefów przypomina mieszkańcom, że w urzędzie miejskim działa Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze". Jednocześnie w związku z informacjami o nieuczciwych firmach, które proponują wykonanie prac dofinansowanych z tego programu i pomoc w napisaniu wniosku, pracownicy urzędu podkreślają, że właściciel nieruchomości dokonuje wyboru konkretnego wykonawcy na własne ryzyko.

- Reklama -

Punkt mieści się w pokoju numer 6 Urzędu Miejskiego w Józefowie i jest czynny w dni robocze od 7.30 do 15.30.

Z konsultacji można skorzystać także telefonicznie pod numerem: 84 6878 133 wewnętrzny 56.

Józefowski samorząd przypomina, że partnerami w programie „Czyste Powietrze” są wyłącznie wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz gminy, które z nimi współpracują.

W nawiązaniu do sygnałów o nieuczciwych wykonawcach, pracownicy urzędu zwracają uwagę, że decyzje o zawarciu umowy właściciel nieruchomości powinien podejmować bez nacisków i po przemyśleniu lub ewentualnych konsultacjach.

– Państwa nieufność powinno wzbudzić powoływanie się firmy wykonawczej na współpracę z gminą lub WFOŚIGW, co nie ma uzasadnienia w praktyce. Przede wszystkim warto współpracować z firmami poleconymi i znanymi na lokalnym rynku, a wszelkie wątpliwości konsultować z pracownikiem urzędu – czytamy w apelu na stronie: www.ejozefow.pl.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Do tej pory Gmina Józefów przyjęła 163 wnioski o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”. 73 projekty już zostały zrealizowane, a łączna kwota wypłaconych dotacji na koniec grudnia 2023 roku przekroczyła 2 miliony 180 tysięcy złotych.

 

foto: zdjęcie ilustracyjne

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.