karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Józefów: To był ich pierwszy raz…

To był ich pierwszy raz, ale wcale nie był gorszy od innych. Z przodu szedł ksiądz wikariusz grający na akordeonie wraz z zespołem, a za nimi Trzej Królowie, osiołek ze świętą rodziną i tłum okolicznych mieszkańców. Tak wyglądał pierwszy Pochód Trzech Króli zorganizowany w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia br. w Józefowie.

- Reklama -

Wydarzenie takie w Józefowie zostało zorganizowane po raz pierwszy. Jego inicjatorem była parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Józefowie we współpracy z Urzędem Miasta oraz Miejskim Domem Kultury. Był osiołek, aniołki, pasterze, kucyki z bryczką. Na józefowskim rynku nie zabrakło także ciepłej herbaty czy poczęstunku, który przygotowały lokalne koła gospodyń wiejskich. Cel był jeden – pielęgnowanie tradycji wspólnego kolędowania, co jak przyznaje w rozmowie sam wikariusz, najbardziej jednoczy ludzi. Pochód rozpoczął się Mszą świętą.

– Mędrcy weszli do kościoła w asyście świętej rodziny oraz aniołów i pasterzy. Odbyła się Msza święta, po której cały korowód ruszył w stronę rynku, gdzie wspólnie z mieszkańcami kolędowaliśmy – mówi Paweł Dynaka, wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Józefowie. 

Patrząc na frekwencję, najwidoczniej pomysł ten spodobał się mieszkańcom Józefowa. W planach są kolejne wydarzenia, na które niebawem zaprosi józefowska parafia. A już w najbliższą niedzielę 9 stycznia o godz. 15.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Aleksandrowie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Wojtka Cugowskiego.

- Reklama -

Czytaj także: Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli oraz Kolędowanie z Janem Pawłem II rozpoczęte

Organizatorzy Pochodu Trzech Króli w Józefowie składają podziękowania burmistrzowi Józefowa Romanowi Dziurze, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Beacie Zaśko, strażakom ochotnikom z OSP Józefów i Majdan Nepryski, policji z Józefowa, Tadeuszowi Ostaszowi, właścicielowi Zajazdu GAJÓWKA, Kołom Gospodyń Wiejskich z Górecka Starego, Hamerni, Majdanu Nepryskiego i Stanisławowa oraz wszystkim występującym i uczestniczącym w czwartkowym wydarzeniu.

O wcześniejszych przedsięwzięciach charytatywnych, w które zaangażowała się parafia w Józefowie, wspominaliśmy już wcześniej w artykułach: Koncert Zenona Martyniuka (kliknij tutaj) oraz Zebrali ponad 100-tys. zł dla Eli (kliknij tutaj).

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.