- Reklama -

- Reklama -

Józefów: Plenerowy spektakl przy synagodze

Plac przy dawnej synagodze w Józefowie w najbliższą sobotę zamieni się w… scenę teatralną. 1 października o 18.30 będzie można w tym miejscu obejrzeć spektakl "Zagłada" w reżyserii Bartłomieja Miernika z Fundacji "Banina".

- Reklama -

Przedstawienie, które jest oparte o utwór zamojskiego pisarza Piotra Szewca, miało swoją premierę podczas 45. Zamojskiego Lata Teatralnego. Opowiada o przedwojennym mieście, pokazując tętniące w nim wówczas wielokulturowe i wielonarodowościowe życie. Pomysłodawcy widowiska próbują dociec ile zostało z tamtego świata i jakie jego ślady można rozpoznać we współczesnej codzienności.

W spektaklu występują: Marek Chodaczyński, Teresa Filarska, Paweł Hajnos, Patryk Pawelec i Alicja Stankiewicz. Za adaptację, scenariusz i dramaturgię „Zagłady” odpowiada Marta Fortowska, wspierana przez Alicję Stankiewicz. Scenografia i kostiumy są autorstwa Marii Łozińskiej, a kierownictwem produkcji zajęły się Natalia Dziedzic i Karolina Kaliszuk.

- Reklama -

Widowisko będzie można obejrzeć bezpłatnie, ale po spektaklu będzie można przekazać darowiznę na cele statutowe Fundacji „Banina”.

Pokaz jest dofinansowany ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny i Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.