- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Józefów: Pierwsze inwestycje zakończone

Mimo zimowych miesięcy gmina Józefów wykonała kilka ważnych inwestycji. Modernizacja placów zabaw, sali gimnastycznej w ośrodku kultury i pomieszczeń w Urzędzie Miejskim oraz budowa wiaty turystycznej i ogrodzenia szkolnego kosztowały prawie 440 tysięcy złotych. Wszystkie zadania samorząd sfinansował z własnego budżetu.

- Reklama -

Bardziej nowoczesne, bezpieczne i atrakcyjne dla użytkowników są place zabaw w Długim Kącie-Osadzie, Górnikach i Hamerni oraz przy ul. Źródlanej w Józefowie. W trzech pierwszych przypadkach gmina wymieniła urządzenia na istniejących obiektach, a ten w Józefowie został doposażony w nowy sprzęt. W każdym miejscu zostały również zamontowane elementy siłowni zewnętrznych, a wszystko kosztowało prawie 230 tysięcy złotych.

Za kilka tygodni zupełnie nowy plac zabaw, także z elementami siłowni zewnętrznej, powstanie przy świetlicy wiejskiej w Tarnowoli. Firmy, które chcą zrealizować to zadanie, mogą składać oferty do 7 kwietnia, a na wykonanie wszystkich robót będzie 30 dni od podpisania umowy.

Zdecydowanie lepsze warunki do ćwiczeń mają również użytkownicy sali gimnastycznej w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, gdzie gmina wymieniła podłogę. Zamiast parkietu teraz jest specjalny tarket na drewnianym ruszcie, zdecydowanie lepiej przystosowany do zajęć sportowych. Prace kosztowały 134 tysiące złotych, wcześniej sala została również odświeżona i na nowo pomalowana, a po wymianie podłogi zostały zamontowane nowe bramki.

- Reklama -

Mieszkańcy miejscowości Długi Kąt-Osada i turyści, odwiedzający te okolice, mają do dyspozycji nową wiatę z grillem dla około 20 osób. Budowa ogólnodostępnego obiektu kosztowała 40 tysięcy złotych.

Kolejne 20 tysięcy złotych samorząd wydał na remont dwóch pomieszczeń w Urzędzie Miejskim, a za 17 tysięcy złotych postawił ogrodzenie przy Szkole Podstawowej w Józefowie. Dzięki tej ostatniej inwestycji uczniowie będą teraz mogli spędzać wolny czas na świeżym powietrzu.

 

/IAS

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.