- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Józefów ma DKK. Co takiego?

- Reklama -

Zwykle książki czyta się raczej indywidualnie, ale swoimi przemyśleniami czy emocjami warto się z kimś podzielić. Właśnie taką rolę spełniają Dyskusyjne Kluby Książki.

DKK dla dorosłych w Józefowie powstał w maju 2007 roku i przez wiele lat był jedynym w powiecie. W tym samym roku rozpoczął działalność także dziecięcy klub w Aleksandrowie, ale kolejne grupy starszych czytelników zawiązały się dopiero po kilku latach w Biłgoraju i Goraju.

Przez 15 lat klubowicze z Józefowa i okolic spotykali się 150 razy i rozmawiali o ponad 400 książkach. Wzięli również udział w kilkunastu spotkaniach autorskich, których bohaterami byli m.in.: Marta Fox, Anna Onichimowska, Maciej Orłoś, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Piotr Milewski, Katarzyna Tubylewicz czy Leszek Szczasny.

- Reklama -

Miejscem spotkań zwykle jest józefowska książnica, ale bywa, że członkinie klubu spotykają się również na spektaklu teatralnym, w muzeum czy festiwalu literackim. Aktywnie biorą udział także w wielu wydarzeniach, organizowanych przez MMB w Józefowie, a niektóre również inicjuje. – Na spotkaniach dyskutujemy o książkach, poznajemy nowych autorów i gatunki literackie. Uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji ani znać się na literaturze. Szanujemy opinie wszystkich klubowiczów i nie oceniamy ich gustów czytelniczych. Nie wszystkie lektury nam się podobały, ale mimo to próbowaliśmy je przeczytać – podsumowuje dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Uroczyste spotkanie, organizowane w ramach „Tygodnia Bibliotek”, odbędzie się w czwartek 12 maja, a gościem specjalnym będzie Teresa Monika Rudzka.

Na jubileuszowym spotkaniu klubowicze i ich goście będą mogli porozmawiać z autorką 11 książek Teresą Moniką Rudzką, która debiutowała w 2010 roku satyryczną powieścią środowiskową „Bibliotekarki”. Początek o godzinie 12.00.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.