- Reklama -

- Reklama -

Józefów ma DKK. Co takiego?

- Reklama -

Zwykle książki czyta się raczej indywidualnie, ale swoimi przemyśleniami czy emocjami warto się z kimś podzielić. Właśnie taką rolę spełniają Dyskusyjne Kluby Książki.

DKK dla dorosłych w Józefowie powstał w maju 2007 roku i przez wiele lat był jedynym w powiecie. W tym samym roku rozpoczął działalność także dziecięcy klub w Aleksandrowie, ale kolejne grupy starszych czytelników zawiązały się dopiero po kilku latach w Biłgoraju i Goraju.

Przez 15 lat klubowicze z Józefowa i okolic spotykali się 150 razy i rozmawiali o ponad 400 książkach. Wzięli również udział w kilkunastu spotkaniach autorskich, których bohaterami byli m.in.: Marta Fox, Anna Onichimowska, Maciej Orłoś, Grzegorz Kasdepke, Barbara Kosmowska, Piotr Milewski, Katarzyna Tubylewicz czy Leszek Szczasny.

Miejscem spotkań zwykle jest józefowska książnica, ale bywa, że członkinie klubu spotykają się również na spektaklu teatralnym, w muzeum czy festiwalu literackim. Aktywnie biorą udział także w wielu wydarzeniach, organizowanych przez MMB w Józefowie, a niektóre również inicjuje. – Na spotkaniach dyskutujemy o książkach, poznajemy nowych autorów i gatunki literackie. Uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji ani znać się na literaturze. Szanujemy opinie wszystkich klubowiczów i nie oceniamy ich gustów czytelniczych. Nie wszystkie lektury nam się podobały, ale mimo to próbowaliśmy je przeczytać – podsumowuje dyrektor MBP w Józefowie Elżbieta Jamroz.

Uroczyste spotkanie, organizowane w ramach „Tygodnia Bibliotek”, odbędzie się w czwartek 12 maja, a gościem specjalnym będzie Teresa Monika Rudzka.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Na jubileuszowym spotkaniu klubowicze i ich goście będą mogli porozmawiać z autorką 11 książek Teresą Moniką Rudzką, która debiutowała w 2010 roku satyryczną powieścią środowiskową „Bibliotekarki”. Początek o godzinie 12.00.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.