- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Józefów: Koszt energii zmniejszą o połowę

Kolejna oczyszczalnia ścieków w gminie Józefów zostanie zmodernizowana. Po rozbudowie obiektu w Siedliskach, przeprowadzonej pod koniec ubiegłego roku, teraz samorząd ogłosił przetarg na wykonanie robót w oczyszczalni w Józefowie.

- Reklama -

– Prace będą polegać na zmianie sposobu napowietrzania ścieków. Zamiast obecnych areatorów, które są bardzo energochłonne, zastosujemy napowietrzanie pęcherzykowe. Dzięki temu zmniejszymy koszty energii o połowę, a poza tym poprawimy poziom napowietrzania i w ten sposób zmniejszymy ilość osadu – tłumaczy burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Firmy, które chcą zrealizować inwestycję w formule „zaprojektuj i wybuduj”, mogą składać oferty do 17 lutego, a na wykonanie robót będzie 150 dni od podpisania umowy.

- Reklama -

Pieniądze na sfinansowanie tego zadania będą pochodzić ze źródeł zewnętrznych.

Zakończona niedawno rozbudowa drugiej w gminie Józefów oczyszczalni ścieków w Siedliskach była częścią większego projektu, współfinansowanego ze środków Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Obejmuje on również budowę kanalizację sanitarnej w Samsonówce i Majdanie Nepryskim, która ma się rozpocząć pod koniec lutego. W Samsonówce powstaną łącznie prawie 4 kilometry kanalizacji sanitarnej, a w Majdanie Nepryskim zostanie wybudowanych około 6 kilometrów sieci.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.