- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Józefów już ma plany na wakacje

Spotkanie z podróżnikiem, wycieczki do Krakowa i Tarnogrodu, warsztaty literacko-geograficzne, rajd z książką i konkurs literacko-plastyczny. To propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie w ramach projektu "Z Kopca Kościuszki na Górę Kościuszki. Podróże z Pawłem Edmundem Strzeleckim".

- Reklama -

Pierwsze inicjatywy są planowane na lipiec, a wszystkie mają być zrealizowane do końca listopada.

W tę wyjątkowa podróż biblioteka zaprasza dzieci, młodzież, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Józefowie i seniorów. Na inaugurację pojadą na wycieczkę do Krakowa, gdzie wejdą na Kopiec Kościuszki i odwiedzą Muzeum Geologiczne. Celem kolejnej wyprawy będzie Tarnogród, gdzie także jest Kopiec Kościuszki i Muzeum Regionalne z jedyną w Polsce kolekcją… nożyczek, znajdujących się w herbie miasta.

mr-1000x200px

Podczas cyklu warsztatów literacko-geograficznych pod hasłem „Opowieści z Góry Kościuszki” organizatorzy zaplanowali m.in. spotkanie on-line z byłą mieszkanką Józefowa, która obecnie żyje w Australii.

W planach jest również wystawa planszowa „Skarby Ziemi”, spotkanie autorskie z pisarzem i podróżnikiem, rajd „Po Roztoczu z książką” oraz konkurs literacko-plastyczny „Podróże małe i duże”. Całość zakończy piknik integracyjny „Razem poznajemy świat”, a relacje ze wszystkich działań znajdą się w podsumowującym całość reportażu multimedialnym.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.