- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Józefów idzie w góry

Kończą się obchody Roku Wandy Rutkiewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Józefowie. W tym tygodniu placówka zorganizowała spotkanie autorskie z Barbarą Supeł, w najbliższy poniedziałek zaprasza na piknik integracyjny, po weekendzie ogłosi też wyniki konkursu literacko-plastycznego.

- Reklama -

Barbara Supeł, autorka bogato ilustrowanych książek dla najmłodszych o przygodach Stasia i Jadzi Pętelki, spotkała się  z około 40 przedszkolakami. Dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania „Co zrobi Hania – współpraca”, a potem wspólnie przygotowywały bazę dla misia.

Spotkanie było częścią większego projektu pod nazwą „Góra nad górami. O Rutkiewicz w bibliotece”.

urząd MArszałkowski projekt

Kolejnym jego elementem będzie piknik integracyjny pod hasłem „Góra z górą się nie zejdzie”, zaplanowany na poniedziałek 26 września nad zalewem w Józefowie. W programie imprezy, która rozpocznie się o 12.00, są zabawy i konkursy oraz koncert „Góry moje góry” w wykonaniu wokalistki i gitarzystki Amelii Tracz z Józefowa.

Także po weekendzie józefowska książnica ma ogłosić wyniki konkursu literacko-plastycznego „Najpiękniejsza podróż w moim życiu” z udziałem autorów z całego powiatu biłgorajskiego. Łącznie jury oceni kilkadziesiąt propozycji, z których większość stanowią prace plastyczne. Podsumowanie odbędzie się 30 września podczas Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

Do końca września w bibliotece w Józefowie można jeszcze oglądać wystawę, poświęconą wybitnej polskiej alpinistce i jednej z najwybitniejszych światowych himalaistek.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Ostatnim elementem obchodów będzie. zaplanowane na listopad. spotkanie z Moniką Witkowską. To druga po Wandzie Rutkiewicz Polka, która w tym roku, w 20. rocznicę od jej zaginięcia, zdobyła K2.

Wszystkie działania w ramach projektu „Góra nad górami. O Rutkiewicz w bibliotece” są finansowane ze środków Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”, które biblioteka w Józefowie pozyskała za pośrednictwem Instytutu Książki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.