- Reklama -

Józefów i jego atrakcje

Gmina Józefów wydała nową publikację, która ułatwi turystom i mieszkańcom poznawanie najbliższych okolic. Wydawnictwo „Józefów na Roztoczu i jego atrakcje” ukazało się w nakładzie 3 tysięcy egzemplarzy i jest dostępne w miejscowej Informacji Turystycznej.

– Publikacja dotyczy wyłącznie Józefowa, który można zwiedzać spacerkiem, biegiem albo na rowerze. Użytkownikom nowego wydawnictwa zwracamy uwagę na kilkanaście miejsc, które warto odwiedzić, podpowiadając niejako jak może wyglądać trasa zwiedzania. Dlatego kolejność poszczególnych punktów nie jest przypadkowa, choć ostateczny wybór pozostawiamy użytkownikom – mówi sekretarz miasta Robert Rabiega, który pracował nad opracowaniem publikacji razem z Kingą Tuszyńską z Urzędu Miejskiego w Józefowie.

Według autorów zwiedzanie należy rozpocząć od miejscowego rynku, a potem obejrzeć: synagogę, izbę pamięci Adama Grochowicza, kościół parafialny, pomnik ofiar II wojny światowej, „Piccoland”, „Orlik”, basztę widokową, kamieniołomy „Babia dolina”, kirkut, pomnik poświęcony 1500 Żydom zamordowanym rzez hitlerowców, zalew wędkarski, zalew rekreacyjny, park przy ul. Źródlanej i źródła rzeki Nepryszki.

Oprócz informacji i zdjęć miejsc wartych odwiedzenia, w publikacji można znaleźć praktyczne wskazówki na przykład gdzie można smacznie zjeść w Józefowie albo znaleźć nocleg.

Nowe wydawnictwo „Józefów na Roztoczu i jego atrakcje” jest dostępne w miejscowej Informacji Turystycznej za złotówkę.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Szakal mówi

    Polecam Józefów bardzo ładne miasto.
    https://procredito.pl/oferta/640-kredyty-pozyczki-jozefow

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.