- Reklama -

Józefów doceniony

Gmina Józefów ma silną reprezentację wśród laureatów Nagród Trzeciego Sektora, przyznawanych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego.
Ich uroczyste wręczenie odbyło się w czwartek 4 października podczas Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, połączonego z Konwentem – Regionalna Sieć Współpracy Organizacji Pozarządowych z Samorządem Terytorialnym w Lublinie.

Spośród czterech kategorii dwie nagrody trafiły do Józefowa. Gmina zdobyła ją jako „Najlepszy samorząd wspierający działania Trzeciego Sektora województwa lubelskiego w 2017 roku”, natomiast Stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa wygrała w kategorii „Najlepszych organizacji pozarządowych, promujących Trzeci Sektor i województwo lubelskie”.

- Reklama -

Ponadto Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych nagrodził JKR „Złotym Parasolem NGO” za zorganizowanie ogólnopolskiego rajdu rowerowego „Józefowska Majówka Rowerowa” jako cyklicznej imprezy służącej popularyzacji turystyki rowerowej oraz szlaków i tras rowerowych na Roztoczu.

Powody do zadowolenia ma również Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie „Podaj Dłoń” z Józefowa, które podczas tego samego forum w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie otrzymało od Marszałka Województwa Lubelskiego wyróżnienie i medal z okazji „100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości”, przyznane za całokształt działań na rzecz społeczności lokalnej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.