- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Józefów: Do trzech razy sztuka (zdjęcia)

Amatorzy pieszych wędrówek i dobrej zabawy z Józefowa i okolic długo czekali na rajd i piknik integracyjny nad miejscowym zalewem, ale się doczekali. Impreza organizowana w ramach obchodów roku wybitnej alpinistki Wandy Rutkiewicz oraz twórczyni polskiej pedagogiki specjalnej Marii Grzegorzewskiej była przekładana trzy razy z powodu pogody, aż wreszcie odbyła się

- Reklama -

W rajdzie i pikniku wzięło udział około 50 uczniów szkoły podstawowej i podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Józefowie. Piechurzy wyruszyli z placu przy bibliotece, a potem byli w kamieniołomach i na baszcie widokowej, słuchając po drodze opowieści dyrektor józefowskiej książnicy Elżbiety Jamroz. Rajd zakończył się przy stanicy wędkarskiej nad zalewem, gdzie odbył się piknik integracyjny. Jego uczestnicy rozwiązywali zagadki na temat Wandy Rutkiewicz i Himalajów, bawiąc się przy wspólnym ognisku.

Piknik pod hasłem „Góra z górą się nie zejdzie” był przedostatnim elementem projektu „Góra nad górami. O Rutkiewicz w bibliotece”, realizowanym przez bibliotekę w Józefowie. W planach jest jeszcze spotkanie z Moniką Witkowską, które odbędzie się 20 listopada. To druga po Wandzie Rutkiewicz Polka, która w tym roku, w 20. rocznicę od jej zaginięcia, zdobyła K2.

- Reklama -

Z kolei podsumowaniem obchodów Roku Marii Grzegorzewskiej, oprócz czwartkowego rajdu „Iść w stronę słońca”, będzie turniej integracyjny, planowany na przełom października i listopada.

Wszystkie działania w ramach projektu „Góra nad górami. O Rutkiewicz w bibliotece” są finansowane ze środków Funduszu Promocji Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”, które biblioteka w Józefowie pozyskała za pośrednictwem Instytutu Książki.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.