- Reklama -

- Reklama -

Józefów daje kasę na likwidację „kopciuchów”

Dzięki pośrednictwu Gminy Józefów z programu "Czyste powietrze" mieszkańcy otrzymali już ponad 725 tysięcy złotych dotacji na likwidację kopciuchów czy termomodernizację domów. Do końca września urząd miejski przyjął 75 wniosków o dofinansowanie, zawartych zostało 65 umów, a 38 przedsięwzięć jest obecnie realizowanych.

- Reklama -

 

 

Korzystających z tej formy wsparcia może być więcej, a informacje o warunkach przyznania dofinansowania zainteresowani mogą dowiedzieć się w punkcie konsultacyjnym, który znajduje się w pokoju numer 6 Urzędu Miejskiego w Józefowie. Złożone w tym miejscu wnioski są przesyłane do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, gdzie odbywa się ich ocena merytoryczna.

O dotacje i niskooprocentowane pożyczki z programu „Czyste powietrze” mogą się starać właściciele domów jednorodzinnych, zarówno już istniejących, jak i nowo budowanych, którzy chcą się zdecydować na wymianę największych trucicieli powietrza jakimi są przestarzałe kotły na paliwa stałe wykorzystywane do ogrzewania oraz na docieplenie budynków, w tym na przykład wymianę okien.

Program zakłada trzy poziomy dofinansowania: podstawowy do 30 procent, podwyższony do 60 procent i najwyższy do 90 procent, które są uzależnione od dochodów wnioskodawcy.

Oprócz punktu konsultacyjnego dodatkowe informacje są dostępne w internecie na stronach: www.wfos.lublin.pl i czystepowietrze.gov.pl.

 

 

fot: zdjęcie ilustracyjne (malopolska.um.gov.pl)

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.