- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Józefów: Szkoła idzie do likwidacji

Będzie nowy chodnik przy drodze wojewódzkiej w Józefowie. Podczas sesji w czwartek 26 stycznia rada miejska zgodziła się na przekazanie na ten cel pieniędzy samorządowi wojewódzkiemu, a wspólna inwestycja ma być zrealizowana w tym roku. Radni zdecydowali też o likwidacji szkoły w Górecku Starym.

- Reklama -

Chodnik powstanie na odcinku trasy wojewódzkiej od ul. Biłgorajskiej do ul. Romanowskiego i dalej wzdłuż zabudowań w kierunku Łukowej. – Z naszego budżetu przekażemy na to zadanie prawie 500 tysięcy złotych, podobną kwotę ma wyłożyć samorząd województwa, a realizacją wspólnej inwestycji zajmie się Zarząd Dróg Wojewódzkich – mówi burmistrz Józefowa Roman Dziura.

Podczas czwartkowej sesji rada miejska przyjęła również uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Górecku Starym. – Już w poprzednim roku szkolnym w placówce, prowadzonej przez stowarzyszenie, było zaledwie 2 uczniów, a obecnie nie ma już żadnego. Decyzja o likwidacji będzie więc tylko potwierdzeniem stanu faktycznego – wyjaśnia burmistrz Dziura.

- Reklama -

Budynek po szkole w Górecku Starym nie będzie jednak pusty. Nadal będzie w nim funkcjonować przedszkole, które gmina przejęła we wrześniu 2022 roku.

 

fot: wikipedia

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.