- Reklama -

- Reklama -

Jest wykonawca solarów

Firma Dajk z Lublina podejmie się dostawy i montażu kolektorów słonecznych w gminie Potok Górny za kwotę 2 mln zł.

Kompleksowa dostawa i montaż w oparciu o posiadaną dokumentację techniczną 237 kotłowni na biomasę i 199 instalacji kolektorów słonecznych – to zadanie realizuje gmina Potok Górny w ramach projektu „Budowa infrastruktury umożliwiającej wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gminie Potok Górny”.

Przetarg podzielono na dwie części. Jedna dotyczyła zakupu i montażu kolektorów słonecznych, druga kotłów na biomasę. Gmina już rozstrzygnęła przetarg na wykonanie części inwestycji dotyczącej kolektorów słonecznych. Propozycje złożyły trzy firmy. Spółka Sanito z Warszawy zaoferowała wykonanie zadania za 2 mln 095 tys. zł, Spółka Solartime z Rzeszowa za 2 mln 029 tys. zł, a firma Dajk z Lublina nieco ponad 2 mln zł.

Jako wykonawcę inwestycji wybrano firmę Dajk, która zaoferowała najniższą cenę. Natomiast nie ma jeszcze informacji, która firma będzie montować kotły na biomasę. Swoje usługi zaoferowały dwie firmy. Za nieco ponad 4 mln zł to zadanie może wykonać lubelska firma Dajk. Natomiast kwotę 4 mln 76 tys. zł zaoferowała firma Budmet z Czeladzi.

Inwestycja „Budowa infrastruktury umożliwiającej wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gminie Potok Górny” jest rozłożona na dwa lata. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na 2019 rok.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Maryna mówi

    Tylko sie cieszyc. darmo daja solary Ludzie darmo daja solary i te no piece na biomase. Tyulko sie cieszyc. Ale jakos ani mnie ani innym nie bardzo do smiechu . czemu to tak?. No bo cóz te soalry t o juz stare technologicznie jest i zawodne i lubi sie psuc. No i sa lepsze rozwiazania i tansze i mniej kłopotliwe a oni nam te solary wpychaja . Po co? I te piece na pellet. Fajnie ale jak cena peletu podskoczy to kto bedzie nim palił. A ten kto bedzie musiał. Juz teraz pelet jest drozszy niz wegiel a spalic go tez wiecej trzeba. I jak dom ocieplony jest to powiedzmy ze sie jeszcze jakos wyjdzie na tym. Ale jak dom nieocieplony to sie wyjdzie jak Zabłocki, I trzeba sie głeboko zastanowic na d tym. A swoja droga to dziwne jest troche. jak spale w piecu ich pelet za ciezka kasa to nie bede trucicielem. Al;e jak spale swoje drzewo z lasu to ju truje i zanieczyszczam powietyrze ile wlezie. A przeciez to jedno i to samo to drzewo i to drzewo. To o co chodzi ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.