- Reklama -

- Reklama -

Jest wykonawca solarów

Firma Dajk z Lublina podejmie się dostawy i montażu kolektorów słonecznych w gminie Potok Górny za kwotę 2 mln zł.

Kompleksowa dostawa i montaż w oparciu o posiadaną dokumentację techniczną 237 kotłowni na biomasę i 199 instalacji kolektorów słonecznych – to zadanie realizuje gmina Potok Górny w ramach projektu „Budowa infrastruktury umożliwiającej wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gminie Potok Górny”.

Przetarg podzielono na dwie części. Jedna dotyczyła zakupu i montażu kolektorów słonecznych, druga kotłów na biomasę. Gmina już rozstrzygnęła przetarg na wykonanie części inwestycji dotyczącej kolektorów słonecznych. Propozycje złożyły trzy firmy. Spółka Sanito z Warszawy zaoferowała wykonanie zadania za 2 mln 095 tys. zł, Spółka Solartime z Rzeszowa za 2 mln 029 tys. zł, a firma Dajk z Lublina nieco ponad 2 mln zł.

- Reklama -

Jako wykonawcę inwestycji wybrano firmę Dajk, która zaoferowała najniższą cenę. Natomiast nie ma jeszcze informacji, która firma będzie montować kotły na biomasę. Swoje usługi zaoferowały dwie firmy. Za nieco ponad 4 mln zł to zadanie może wykonać lubelska firma Dajk. Natomiast kwotę 4 mln 76 tys. zł zaoferowała firma Budmet z Czeladzi.

Inwestycja „Budowa infrastruktury umożliwiającej wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gminie Potok Górny” jest rozłożona na dwa lata. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na 2019 rok.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Maryna mówi

    Tylko sie cieszyc. darmo daja solary Ludzie darmo daja solary i te no piece na biomase. Tyulko sie cieszyc. Ale jakos ani mnie ani innym nie bardzo do smiechu . czemu to tak?. No bo cóz te soalry t o juz stare technologicznie jest i zawodne i lubi sie psuc. No i sa lepsze rozwiazania i tansze i mniej kłopotliwe a oni nam te solary wpychaja . Po co? I te piece na pellet. Fajnie ale jak cena peletu podskoczy to kto bedzie nim palił. A ten kto bedzie musiał. Juz teraz pelet jest drozszy niz wegiel a spalic go tez wiecej trzeba. I jak dom ocieplony jest to powiedzmy ze sie jeszcze jakos wyjdzie na tym. Ale jak dom nieocieplony to sie wyjdzie jak Zabłocki, I trzeba sie głeboko zastanowic na d tym. A swoja droga to dziwne jest troche. jak spale w piecu ich pelet za ciezka kasa to nie bede trucicielem. Al;e jak spale swoje drzewo z lasu to ju truje i zanieczyszczam powietyrze ile wlezie. A przeciez to jedno i to samo to drzewo i to drzewo. To o co chodzi ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.