- Reklama -

- Reklama -

Jest wniosek o remont drogi 848. Jest i odpowiedź powiatu

Dawna droga wojewódzka 848 (Turobin- Szczebrzeszyn) prosi się o remont. Dlatego w tej sprawie do Rady Powiatu wpłynął wniosek o pilne podjęcie działań mających na celu poprawę nawierzchni drogi. Radni i urzędnicy tłumaczą, że Powiat ma w tym momencie ważniejsze inwestycje w planach. Rada powiatu podjęła uchwałę w sprawie wniosku.

- Reklama -

Uchwałą z  z dnia 13 lipca 2021 r. Sejmik Województwa Lubelskiego  pozbawił drogę DW 848 kategorii drogi wojewódzkiej. Tym samym droga  łącząca Szczebrzeszyn z Turobinem i Olszanką stała się drogą powiatową.

 

22 lutego 2023 do Rady Powiatu wpłynął wniosek o podjęcie pilnych działań zmierzających do gruntownego remontu dawnej drogi wojewódzkiej 848.

 

 

Rozumiemy, ale mamy duże inwestycje

 

 

Wniosek został przekazany do Komisji Skarg Wniosków i Petycji. 13 marca, podczas Sesji Rady Powiatu, Marcin Kulig, przewodniczący komisji, przedstawił stanowisko w tej sprawie, powołując się na wyjaśnienia Marii Góralczyk, Dyrektor Związku Dróg Powiatowych w Biłgoraju w Biłgoraju:

 

Rozumiemy potrzebę generalnej naprawy tej drogi, lecz z powodu podjęcia przez powiat dużych inwestycji strategicznych o znaczeniu ponadlokalnym tj. rozbudowa krytej pływalni, budowa Autodromu w Biłgoraju, budowa Muzeum w Osuchach nie możemy zaplanować tej ważnej inwestycji na bieżący rok budżetowy. Temat przebudowy tej drogi zostanie podjęty przy planowaniu inwestycji w kolejnych latach budżetowych odczytał z uzasadnienia Marcin Kulig.

 

Z wyjaśnień przedstawionych przez Marię Góralczyk, Dyrektor Związku Dróg Powiatowych w Biłgoraju wynika, iż stan techniczny byłej drogi wojewódzkiej znany jest ZDP w Biłgoraju:

 

-Pogorszenie nawierzchni nie nastąpiło w ostatnim okresie, lecz wynika z wieloletniego użytkowania drogi o dużym natężeniu ruchu również przez samochody ciężarowe. W 2022 roku wykonany został szereg prac poprawiających stan drogi. (…) Wystąpiliśmy również do wójta gminy Turobin z prośbą o udrożnienie zasypanego rowu odpływowego. Obecnie jesteśmy na etapie prowadzenia procedury przetargowej na remonty cząstkoweczytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

- Reklama -

Może znajdą się jednak pieniądze

 

Podczas Prac Komisji Skarg Wniosków i Petycji  radny Jerzy Krasoń złożył wniosek formalny, aby wystąpić do Zarządu Powiatu o złożenie w 2023 roku wniosku na remont tej drogi do Polskiego Ładu lub do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

-Powyższy wniosek został przegłosowany i przyjęty trzema głosami za (Marcin Kulig, Jerzy Krasoń i Teresa Nowak), przy dwóch głosach wstrzymujących się ( Roman Wardach, Henryk Paska)powiedział przewodniczący Kulig.

 

 

Miejscowości leżące przy trasie DW848:

 • Szczebrzeszyn
 • Turobin
 • Tarnawa Mała

 

FOTO: Google Street Views

 

- Reklama -

26 Komentarze
 1. Zdzichu mówi

  To wszystko wina Kuliga

 2. kiepski mówi

  Nie ma pieniędzy na drogę, która jest w złym stanie, a czytaliście ile kasy zostało przekazanie na odcinek
  drogi trasa Goraj-Lublin na to się znalazły pieniądze. Zamiast pierdla to prawdo podobnie jeszcze raz
  mają wyrzucić przeszło 9 mil. zł. To cudów niema bo niema kary dla tych którzy gdzieś coś z pie…li.

 3. Antypis ,ale uczciwy mówi

  Z całym szacunkiem ale my tu mamy raczej małe wioski nie to co Lublin wiocha jak się patrzy tyle że tam chyba inna opcja władzę sprawuje.Zaorać to możesz sobie Kraśnicką z przyległymi slamsami na Zagłoby.

 4. Escobar mówi

  ZAORAC.
  O remont to się prosi w Lublinie aleja Kraśnicka gdzie dziesiątki tysięcy aut przejeżdża każdej doby!
  Ale nie ! Na remont drogi w jakiejs wichurze gdzie nawet nikt nie wie gdzie to jest to pieniądze się znajdą.
  Dzięki PiS ten kraj to wielka wiocha. Pieniądze idą nie tam gdzie trzeba! Pozatym są niejasno wydawane.
  Najwyższy czas aby pójść do wyborów i zmienić to.
  Dziś nawet i wieś już nie jest tak otumaniona i widzi co się dzieje.
  Tym razem PiS już nie będzie dalej rządził. Przyjdzie czas rozliczen po wyborach.

 5. Pytanie mówi

  Czy uchwała Sejmiku Województwa o przesunięciu dw 848 z kategorii wojewódzkiej na powiatową została podjęta niejako z urzędu czy na czyjś wniosek? Z wypowiedzi pani Góralczyk wynika ,że fatalny stan drogi znany jest w Zarządzie dróg od lat,co zatem tenże zarząd zrobił , co zrobili nasi radni powiatowi aby stan znany od lat poprawić.Odcinek ma ok3 km( ten najbardziej zdegradowany), można pokusić się o stwierdzenie ,że zagraża bezpieczeństwu podróżnych ,stąd jak mniemam ograniczenia
  do 30 km/h, a już sztuka jest tam przejechać ciągnikiem rolniczym z maszyną zawieszoną na tuz ważącą tone lub więcej ,a pani Góralczyk twierdzi ,że przetargi na remonty cząśtkowe będą rozpisane.Tak więc w tym roku 400 metrów , w następny 400, a sprzęt trzeba przywieść póżniej wywieść i tak w koło Macieju aż za kilka lat sukces odtrąbią.Mocno trąci Bareją

 6. Moje subiektywne odczucie mówi

  Ty Tu -robin, opróczy twoich subiektywnych i podszytych emocjami uwag to przytocz jakieś argumenty w kontrze do postu napisanego przez Twój głos rozsądku w temacie pana radnego. PiS doprowadziło ten kraj to sytuacji , że bez „dźwigni partyjnej „to sprzątaczką w gminie trudno zostać . Dobrze ,że są te biedronki to tacy jak ja czy ty bez koneksji prace mogą znaleść.

 7. Tu-Robin mówi

  A dla mnie to żenada i tchórzostwo jakich mało ,jakim trzeba być tchórzem i malutkim człowiekiem no i taka obleśną szujką ,by lata po tym jak Kulig nie pracuje w Biedronce dalej kłapać-oczywiście nie mając nawet odwagi się podpisać.Jestem przekonany że wulgarny tchórz z komentarza ,widząc Kuliga na ulicy mówi mu cześć z uśmiechem i jeszcze zagaduje co u niego.Tak właśnie funkcjonujecie.

 8. As mówi

  Ten ostatni komentarzy to smutny obraz nie tylko o naszej ale i polskiej rzeczywistości a wstawka z Lewiatanem bije wszystko na głowę.

 9. Twój głos rozsądku mówi

  dziurdzową wywalili bo znowu narobiła machlojek na kasę którą później pompowała w działkę córki , ona kradła, kradnie i kraść będzie, zamiast dyscyplinarki powinni jej dojebac odsiadkę i zwrot pieniędzy ludziom których okradła.

  Kulika czy jak on tam się zwie pamiętam jeszcze niedawno jak robiłam zakupy w biedronce a ten biedak układał towar na pułkach, popatrzyłam na niego z politowaniem, widzialam w jego oczach jaka to dla niego ciezka praca i ile musi wysiłku psychicznego w nią włożyć, patrzcie jak głęboko musiał komuś w dupie świdrować żeby zostać dyrektorem Wordu i jeszcze decydować co i gdzie będzie robione.

  W gminie nie lepiej, naprzyjmowali pracowników wprost z Lewiatana, a jak pójść I o coś zapytać to kurwa żadne nic nie wie, tylko kawę umieją pić i liczyć godziny kiedy kurwa do domu trzeba iść.

 10. Mexicano mówi

  Marcinie bierz zabaweczki i do piaskownicy tam jest twoje miejsce. Tylko nie wystrasz dzieci tą łysą glacą

 11. Stanislaw mówi

  Starosta mądry chłop dał kuligowi do przeczytania stanowisko. Tak to wina Kuliga. Ta droga zostala przejęta przez powiat przez Kuliga.Kuilig chodzil i mówił ze powiat ma 30 miliony na tą droge, ze jjuz beda most burzyc w Turobinie. A tu klapa, totalny rozpi… Pinindzy nie ma i nie bedzie

 12. Chłop chyba w szoku jest mówi

  Moim skromnym zdaniem w tej gminie jedynym problem jakim jest ,to społeczeństwo. Roszczeniowe,zawistne,fałszywe i wredne społeczeństwo któremu w żaden sposób nie da się dogodzić,które by zjadło się wzajemnie,które się opluwa na każdym kroku.I kto by co nie zrobił ,choćby ozłocił drogi i całą resztę ciągle będzie im mało i źle.Mnie osobiście nic by się nie chciało robić w tej gminie.

 13. Uzbrojony Maniuś mówi

  Endriu a pamiętasz jak plakaleś w gabinecie jak ci dali czek na drogę a ty się upadłeś że nie zrobisz sobie z nim zdjęcia? Pamiętasz jak radni i ksiądz cię prosili a ty nie mogłeś bo oczy napuchnięte?

 14. Klusek Turobiński mówi

  Kulig na Wójta i będziecie wtedy skomlać jak psy ,osobiście całą rodzinę wyśle na głosowanie .Poparcie ma zaje***te jeszcze się zdziwicie !

 15. Realia mówi

  Nie wiem dlaczego Kulig czytał uzasadnienie ,ale wychodzi na to , że strzelił sobie w kolano wydźwięk jest taki ,że najpierw inwestycje w Biłgoraju ,Osuchach a zauważmy nawet nie w następnym roku ale w następnych latach ,czyli tak naprawdę w perspektywie powyborczej drogą 848.Kpina z wyborców Pan Krasoń musi ratować sytuację.Jak Kozina to dobrze rozegra to pozbędzie się ewentualnego konkurenta do urzędu a gmina Turobin będzie miała jednego radnego powiatowego w przyszłej kadencji.

 16. Romek mówi

  Kulug to sie nadaje na szambonurka a nie na wójta.Marcin pomóż Krzyśkowi

 17. Kumpel Maniusia mówi

  Endriu Jak już zagoniłeś gminę do pisania komentarzy , to może przeczytaj artykuł cały. Wszyscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę. Twój ulubiony Kulig głosował za wnioskiem o skierowanie drogi do remontu. Może opiszesz dlaczego zwolniono Panią Dziurdzy z tuż przed emeryturą? A może jak kierowcę z Czernięcina też przed emeryturą?. Albo dlaczego jeden koleś zamienił samochód na rower? Chcesz się bawić?

 18. Turobin mówi

  Kulig wygra na wójta jak wystartuje.

 19. Ryjek mówi

  Cośik mi się zdaje że te komentarze to pisze ta sama osoba, nawet nie doczytając do końca o co chodzi i kto jak głosował tylko hura na całego

 20. Michał mówi

  Ten Pan Radny nic sobą nie reprezentuje, w wypowiedziach gdziekolwiek brak ładu i składu…mowa oczywiście o M.Kuligu

 21. Beatka mówi

  kulig idz się schowaj lepiej

 22. Józef mówi

  radny niezaradny przeciw inwestycji w swojej okolicy dobre

 23. Tereska mówi

  Dobrze ze Kulig czytał to jeszcze ujdzie bo jakby miał cos powiedzieć to tragedia

 24. Agnieszka mówi

  Codziennie przejeżdżam tą droga , jest w opłakanym stanie , droga powinna być zrobiona każdy z tego co słyszę na nią narzeka , taki radny Kulig mógłby się postarać i zrobić coś w tej kwestii , wstyd i hańba !! stracil wyborców

 25. Koniec kadencji mówi

  W kolejnych latach to my Cię Kulig nie wybierzemy.Nikt na Ciebie nie zaglosuje jak Ty przeciwko naszej drodze. Jurek Krason na staroste!

 26. Turobinczyk mówi

  To dla Kuliga wazniejszy autodrom czy osuchy???
  Idz Pan z takim radnym.Wstyd.
  To Kulig jest z Turobina czy Łukowej?
  Nic nie mysli Kulig o ludziach z Turobina

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.