- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jest szansa na stypendium

Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej już po raz XXI ogłosiła Konkurs Stypendialny pn. „Równe Szanse”. W jego ramach uczniowie miejscowych szkół mogą na rok szkolny 2020/2021 otrzymać wsparcie finansowe w wysokości 1500 zł (uczniowie szkół ponadpodstawowych) lub 750 zł (uczniowie szkół podstawowych).

- Reklama -

O stypendium z FFLZB mogą ubiegać się uczniowie szkół ponadpodstawowych i podstawowych uczęszczających do szkół na terenie powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec. Celem konkursu jest pomoc w kształceniu wybitnie uzdolnionej i aktywnej młodzieży, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, która uzyskała w poprzednim roku szkolnym średnią ocen co najmniej 4,3 (uczniowie szkół ponadpodstawowych) lub średnią 5,0 (uczniowie szkół podstawowych).

– Aby ubiegać się o stypendium wystarczy złożyć wniosek za pomocą generatora, do którego link znajduje się na naszej stronie internetowej: www.flzb.lbl.pl. (https://www.flzb.lbl.pl/d/o_fundacji/aktualnosci/557). Nie ma potrzeby, aby dostarczać do biura dokumenty, wszystko można załatwić online – zachęca Iwona Dubińska z  Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

Komisja stypendialna, która będzie rozpatrywać złożone wnioski, będzie brała pod uwagę poza sytuacją materialną kandydatów także aktywność społeczną.

- Reklama -

– Mamy tutaj na myśli wszelkiego rodzaju zaangażowanie w życie lokalnego społeczeństwa np. działalność woluntarystyczną czy udział w akcjach mających na celu pomoc potrzebującym – wyjaśnia Iwona Dubińska.

Wnioski o stypendium w ramach Programu „Równe Szanse” przyjmowane będą tylko do 30 września.

FLZB

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.