Krystyna Deryło

- Reklama -

Jest nowy wojewoda

25 listopada Lech Sprawka został mianowany przez premiera Mateusza Morawieckiego wojewodą lubelskim. Zastąpił na tym stanowisku Przemysława Czarnka, który został posłem.

Mianowania dokonał premier Mateusz Morawiecki. Odbyło się ono w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

– Serce Polski bije tak samo mocno w wielki miastach, małych powiatach jak i we wioskach. Mamy ogromne przekonanie, że ten okres, który za nami jest krokiem we właściwym kierunku. Budujemy Polskę właściwie rozwijającą się w każdej miejscowości. Wojewodowie są nie tylko oczami i uszami rządu, ale też rękami. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych, pełnią niezwykle istotną funkcję – powiedział premier Mateusz Morawiecki po wręczeniu nominacji wojewodom.

- Reklama -

Warto pamiętać, że wojewoda to przedstawiciel Rady Ministrów w województwach. Wojewodę powołuje i odwołuje premier na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, obecnie jest to minister spraw wewnętrznych i administracji. – Rozpoczynamy drugą kadencję naszego rządu. Symbolicznym podsumowaniem działalności wojewodów niech będzie wynik wyborczy wojewodów, którzy kandydowali w wyborach. Aż 8 wojewodów i 2 wicewojewodów zostało posłami. Wysoki wynik wojewodów w wyborach parlamentarnych to wysoka ocena pracy wydana przez opinię publiczną. Efekt ciężkiej pracy i tego, że nie byliście tylko urzędnikami, a osobami, które czuły się odpowiedzialne za to, co dzieje się na terenie województwa – mówił podczas uroczystości minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Lech Sprawka to poseł trzech kadencji, były wiceminister edukacji i lubelski kurator oświaty.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.