przedszkola Biłgoraj

- Reklama -

- Reklama -

Jest nowy wojewoda

25 listopada Lech Sprawka został mianowany przez premiera Mateusza Morawieckiego wojewodą lubelskim. Zastąpił na tym stanowisku Przemysława Czarnka, który został posłem.

- Reklama -

Mianowania dokonał premier Mateusz Morawiecki. Odbyło się ono w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

– Serce Polski bije tak samo mocno w wielki miastach, małych powiatach jak i we wioskach. Mamy ogromne przekonanie, że ten okres, który za nami jest krokiem we właściwym kierunku. Budujemy Polskę właściwie rozwijającą się w każdej miejscowości. Wojewodowie są nie tylko oczami i uszami rządu, ale też rękami. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych, pełnią niezwykle istotną funkcję – powiedział premier Mateusz Morawiecki po wręczeniu nominacji wojewodom.

Warto pamiętać, że wojewoda to przedstawiciel Rady Ministrów w województwach. Wojewodę powołuje i odwołuje premier na wniosek ministra właściwego do spraw administracji publicznej, obecnie jest to minister spraw wewnętrznych i administracji. – Rozpoczynamy drugą kadencję naszego rządu. Symbolicznym podsumowaniem działalności wojewodów niech będzie wynik wyborczy wojewodów, którzy kandydowali w wyborach. Aż 8 wojewodów i 2 wicewojewodów zostało posłami. Wysoki wynik wojewodów w wyborach parlamentarnych to wysoka ocena pracy wydana przez opinię publiczną. Efekt ciężkiej pracy i tego, że nie byliście tylko urzędnikami, a osobami, które czuły się odpowiedzialne za to, co dzieje się na terenie województwa – mówił podczas uroczystości minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Lech Sprawka to poseł trzech kadencji, były wiceminister edukacji i lubelski kurator oświaty.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.