- Reklama -

Jest nowy przystanek

 
 

Społeczność Szopowego wielokrotnie zwracała się do władz gminy, aby na terenie miejscowości powstał nowy przystanek. Ten, który był dotychczas, nie spełniał oczekiwań. Usytuowany był na środku miejscowości, obok sklepu. Nie miał zadaszenia i nie chronił, szczególnie dzieci, przed deszczem czy śniegiem.

- Reklama -

Nowy przystanek powstał naprzeciwko starego. Jego wygląd zachwyca. Powstał z kamienia józefowskiego. Jak wyjaśnia burmistrz Roman Dziura, sołtys miejscowości nie był do końca przekonany go tego stylu. – Sołtys chciał, aby był on wykonany z pleksy. Ja chciałbym, aby wszystkie nasze były wykonane z kamienia józefowskiego. Sołtys wahał się – mówił włodarz gminy. Jak się teraz okazuje, po wykonaniu inwestycji wszyscy są zadowoleni. Jest pięknie, a mieszkańcy się cieszą. Roman Dziura podkreśla, że przystanek pełni swoją funkcję, jest także "basztą" dla młodzieży. Młodzi ludzie często tam przesiadują. 

Kilka lat temu mieszkańcy Szopowego interweniowali, aby na terenie miejscowości powstał dodatkowy przystanek dla uczniów dojeżdżających do szkół. Byłby on ulokowany na początku miejscowości od strony Górników. Jak się okazuje, nie ma szans na to, aby przystanek powstał. Pismo w tej sprawie zostało skierowane m.in. do zarządcy drogi. Nie wyraził on zgody na tę lokalizację chociażby ze względu na zakręt, który się tam znajduje.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.