- Reklama -

Jest dotacja na oczyszczalnię

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej gmina Obsza zmodernizuje oczyszczalnię ścieków w Zamchu.

Wykonawca robót powinien być wybrany do końca roku, a sama inwestycja o kosztorysowej wartości prawie 1 milion 400 tysięcy złotych jest planowana na 2020 rok.Oczyszczalnia w Zamchu, która obsługuje całą gminę Obsza, została wybudowana przed 14 laty.

 W kolejnych latach nasza sieć była systematycznie rozbudowywana i jej “moce przerobowe” trzeba było zwiększyć dwukrotnie. Udało się to zrobić, gdy kilka lat temu dobudowaliśmy drugi reaktor, a teraz chcemy zmodernizować stary wraz towarzyszącą mu infrastrukturą i otoczeniem. Dodatkowo zamontujemy instalację fotowoltaiczną, która pozwoli na zmniejszenie kosztów funkcjonowania oczyszczalni – zapowiada wójt gminy Obsza Andrzej Placek.

W piątek 9 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie umów o przyznaniu dotacji, a teraz samorząd przygotowuje przetarg na wykonanie robót. Wójt Andrzej Placek ma nadzieję, że zostanie on rozstrzygnięty do końca tego roku, a cała inwestycja będzie zrealizowana w 2020 roku. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego gmina Obsza otrzyma na ten cel do 85 procent kosztów netto.

- Reklama -

Źródło: https://obsza.pl/

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.