- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jest apel o … zmianę biłgorajskiego herbu!

W związku ze zbliżającą się rocznicą wprowadzenia hymnu Polski, napisał do nas Stanisław Schodziński, były starosta biłgorajski. Dostrzega wiele nieprawidłowości w polskich symbolach: od hymnu po herb powiatu biłgorajskiego. Co jest nie tak? Czy biłgorajski herb czeka zmiana? Szczegóły tylko w Nowej Gazecie Biłgorajskiej.

- Reklama -

Rocznica hymnu Polski

26 lutego 1927 r. minister spraw wewnętrznych i administracji Felicjan Sławoj Składkowski rozporządzeniem wprowadził nowy hymn Polski, Mazurek Dąbrowskiego. W latach dwudziestych do miana hymnu polskiego pretendowały cztery pieśni : Bogurodzica / pierwszy polski hymn/, Rota, Boże coś Polskę i Mazurek Dąbrowskiego. Piłsudczycy bez wątpliwości byli za ostatnią opcją. W sejmie na ten temat nie odbyła się debata ani głosowanie. Ustanowiono hymn rozporządzeniem ministra. Gdyby w latach 1919-1922 odbyło by się na ten temat głosowanie w sejmie, to najpewniej wybrano by na hymn,, Boże coś Polskę ‘’, ponieważ to stronnictwa narodowo-demokratyczne i centrowo-prawicowe miały przewagę.Polska i Naród Polski Katolicki w większości, do dziś nie ma odwołania do Boga, podobnie w godle Polski i Konstytucji.

Mazurek Dąbrowskiego wyrósł z dziedzictwa Oświecenia i dystansował się od dziedzictwa katolickiego. Ówczesny obóz niepodległościowy bardziej ufał w ziemskie siły niż pomoc nieba. Bardziej liczył na Francję, dlatego odwołał się do nauki Jakobinów a nie do nauki Jezusa Chrystusa. Józef Wybicki autor polskiego hymnu był wolnomularzem, stworzył on tekst, który nie nawiązuje do wartości wyższych niż ziemskie, co dla wielu polskich katolików jest problemem.

 

Symbolika Godła

W przypadku godła Polski, prezydent Ignacy Mościcki w 1927 r. dekretem zmienia godło Polski, uchwalone wcześniej przez Sejm Ustawodawczy w 1919 r. , usuwając koronę zamkniętą zwieńczoną krzyżem łacińskim, zastępując ją koroną otwartą bez krzyża a orzeł z wybijającymi się skrzydłami ku górze, zastępuje obecnym wyokrąglonym orłem z wstawionymi w skrzydła okultystycznymi pentagramami. Według nauki heraldycznej tylko korona zamknięta zwieńczona krzyżem jest wyrazicielem suwerenności państwa.

Główną rolę odegrała tu myśl oświeceniowa i masoneria biorąca udział w Zamachu Majowym 1926 r. Wielu piłsudczyków obozu rządzącego przejawiało obojętność religijną i była powiązana z masonerią. W latach 1926-1939, 16 premierów II RP było masonami albo z nimi powiązana.

Podobnie w obecnej konstytucji brak jest odwołania do Boga w Trójcy św. Jedynego. Preambuła obecnej ustawy została napisana przez postępowego katolika, związanego z ,, Tygodnikiem Powszechnym ‘’, Tadeusza Mazowieckiego . Preambuła nie odwołuje się do porządku nadprzyrodzonego, do Tego, który jest Królem, Panem historii ziemi i świata. Nawet konstytucja niemiecka odwołuje do tych wartości.

Próby zmian

W 1989 r. poseł Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego /OKP-ówczesna ,,prawica’’/ Marek Jurek złożył w sejmie wniosek o przywrócenie godła z krzyżem z lat 1919-1927.  Został on w sejmie gwałtownie skontrowany przez przewodniczącego klubu OKP Bronisława Gieremka i jego ekipą polityczną. Wniosek upadł.  Na 161 posłów OKP, tylko kilku zagłosowało za krzyżem. Podobnie było z intronizacją Chrystusa Króla Polski, pomimo, że historia uznała Maryję za Królową Polski. W 2019 r. minęła 100. Rocznica Uchwały Sejmu o ustanowieniu godła Polski z krzyżem. Zwróciłem się, w tym czasie, z apelem pisemnie do setek posłów katolików i klubów parlamentarnych o powrót do godła Polski z 1919 r. Apel pozostał bez echa. Milczenie, brak woli i odpowiedzi.

Katolicki prezydent nawet wniósł do Sejmu projekt ustawy, aby przywrócić aborcję z przed wyroku Trybunału Konstytucyjnego, uzupełniając projekt o możliwość eutanazji tzw. letalność zgodnie z euronowomową.

Symbole Biłgoraja

 

- Reklama -

27 czerwca 2000 r. Rada Powiatu w Biłgoraju /koalicja SLD-PSL/ ustanowiła uchwałą herb i inne symbole powiatu. Na propozycję prawicowych radnych,  aby  w te symbole wpisać nasze dziedzictwo chrześcijańskie koalicja była głucha. 25 marca 2004 r. nowa Rada Powiatu /koalicja LPR-PiS-Samoobrona-PSL / przyjęła uchwałę zmieniającą w sprawie ustanowienia herbu i innych symboli powiatu wstawiając nad koroną w herbie krzyż łaciński. Niestety, komisja heraldyczna w Warszawie wydała opinię negatywną do uchwały, motywując to niespełnieniem zasad heraldycznych jakoby powiat biłgorajski nie był wcześniej chrześcijański, a w herbie województwa i Polski nie ma obecnie krzyża.

W 2007 r. przewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju wystąpił ponownie do MSWiA i komisji o zaopiniowanie zmiany herbu. Wydawało się, że po zmianie przewodniczącego nowej komisji heraldycznej na ks. Pawła Dudzińskiego, komisja będzie miała inne spojrzenie. Niestety, znowu odpowiedź była odmowna z tych samych powodów – że krzyż, to niepolska tradycja.

Mamy paradoks:  większość Polaków to  ochrzczeni  katolicy, dawniej i dziś, a mimo to nie mamy w symbolach odniesienia do Boga, który by nam błogosławił. Po zwycięskiej Bitwie Warszawskiej ,,Cud nad Wisłą ‘’ w obronie wiary w Europie w 1920 r. , do dziś nie było oficjalnego podziękowania władz,  Bogu i Matce Bożej Łaskawej za ich wstawiennictwo. W Polsce i UE  nie obchodzi się rocznic zwycięskich bitew pod Chocimiem i Wiedniem w obronie wiary katolickiej, bo obecnie przeszkadza poprawność polityczna, głosi się herezje, że wszystkie religie są równe i nie wolno nawracać / ewangelizować/ bo to mowa nienawiści.  W 1927 r. wyrzucono symbole katolickie z godła Polski.

 

Herb a wolność

 

W 1939 r. masoneria zmieniła herb Warszawy z Matki Bożej Łaskawej na pogańską Syrenkę. Po tych wydarzeniach szybko utraciliśmy niepodległość, a Warszawa została w ruinach. Nie pomogła Francja, Anglia i inni ziemscy sojusznicy. Polska szybko utraciła niepodległość po po tych faktach odrzucenia Boga. W 1945 r. w Jałcie, Amerykanie i Anglicy oddali Polskę Sowietom. W historii Polsce się zawsze powodziło, gdy nie sprzeciwiała się Prawom Bożym. Pamiętajmy o tym, gdy dziś toczy się wojna przy naszej granicy i liczmy bardziej na Boga niż na sojuszników i zbrojenia. Wyciągnijmy wnioski z Pisma Świętego i historii. Bóg wymierza sprawiedliwość narodom, społeczeństwom, miastom jeszcze tu na ziemi, tylko nam osobom indywidualnym najczęściej po śmierci.

 

Sodoma i Gomora

 

Niechaj przykładem będzie historia Sodomy i Gomory/obecnie ideologia LGBT/ . Abraham targował się z Bogiem o liczbę sprawiedliwych mieszkańców miasta, aby je ocalić. Nie znalazło się dziesięciu. Sodoma i Gomora została zniszczona przez Boga, do dziś w tym miejscu nie ma życia /Morze Martwe/ . Społeczeństwo było tam tak zepsute, wynaturzone etycznie, że z automatu degradowało przymusem prawnym i obyczajnością wszystkich swoich obywateli,  narażając ich na śmierć wieczną. Dla Boga śmierć człowieka nie największym złem lecz wieczne potępienie. Dla Boga najważniejsze jest zbawienie dusz, dlatego dopuszcza do takich kar albo sam karze, lepiej niechaj takie społeczeństwo upadnie niż ma wszystkich doprowadzić do piekła. Nie wszyscy w Sodomie zostali potępieni, sprawiedliwi otrzymali łaskę zbawienia, pomimo utraty życia ziemskiego.

 

Prawo państwowe powinno być zgodne z Dekalogiem, prawem naturalnym, powinno umożliwiać zachowanie tradycji Kościoła, dobrych obyczajów etycznych. Czy obecne polskie media, filmy, teatry, szkoły spełniają  takie warunki? Czy  ułatwiają  udział w chwale zbawionych mieszkańców narodu czy mieszkańców miasta?

 

Apel do władz

 

Zwracam się ponownie do parlamentarzystów i radnych o podjęcie na nowo tych tematów, aby Polska i Ziemia Biłgorajska była miła Bogu. Prośmy Boga o rządy sprawiedliwe, przestrzegające Prawa Bożego. Wiara i historia jest nauczycielką życia.

 

Za Akademię Myśli Chrześcijański

 

Stanisław Schodziński

 

- Reklama -

14 Komentarze
 1. Owitol mówi

  niech se On łeb zmieni

  1. Yahoo mówi

   głupek to cię zrobił ćwoku antypolski

 2. ... mówi

  W dupach się przewraca od tego wolnego czasu…

 3. Bochater mówi

  Zmienić to se możesz slipy i skarpety… 🙂

  1. Ulik mówi

   idź się obrzezać żydowski knurze

  2. Vv mówi

   z ciebie tak bohater jak ze mnie baletnica ćwoku obrotowy,boCHaterze analfabetów!!!? Wstyd że ziemia polska nosi takie coś antypolskie jak ty…

  3. Polonista mówi

   boCHater piszemy po POLSKU przez samo h ” polaczku”,wstyd nie znać języka polskiego,WSTYD!!!!!

 4. do schodka mówi

  Posprzątaj dobrze w domu i należycie zajmij się domownikami, taki nalotniaków jest w biłgoraju kilku i mieszają ,

  1. Yagaa mówi

   won antypolskie ścierwo

 5. St mówi

  Dlaczego za kadencja starosty zrobił wiele złego i nie interesowal go los osób zwalnianych ich rodzin poglądy na zewnątrz a jak sam postępował herb to herb

  1. Pytam mówi

   do st mowi- co takiego złego były starosta zrobił? oswiec nas troglodyto!!!!

 6. Logan mówi

  Nie zmieniajmy czegoś, co jest symbolem miasta, cząstka kultury i historii, nie pozwólmy mieszać i prowokować. Bo w przyszłości, może przyjść inny nawiedzony, któremu przyjdzie do łba, np. zlikwidowac pomniki królów czy papieza

 7. miejscowy mówi

  Ty schodek zmienić to ty sobie możesz porządek w głowie,Wara ci nalotniaku od herbu miasta!

  1. Yagio mówi

   do miejscowy moei- won wsioku od mieszkańców BjaI tyle w temacie betonie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.