kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Jesień z muzyką i słowem

Drugi weekend listopada to w Biłgorajskim Centrum Kultury tradycyjnie już czas jesiennych koncertów i spektakli. Tegoroczna „Jesień z muzyką i słowem” rozpocznie się 11 i potrwa do 14 listopada. W tym czasie organizatorzy zapraszają na koncerty i spektakl.

- Reklama -

Jesienne, coraz krótsze i chłodniejsze dni wielu z nas przyprawiają o chandrę. Są jednak powody, dla których jesień da się lubić, bo jesień to czas, gdy imprezy kulturalne pojawiają się jak grzyby po deszczu a my mamy trochę więcej czasu na nadrobienie kulturalnych zaległości. Tegoroczna jesień także w Biłgorajskim Centrum Kultury szykuje się koncertowo, muzycznie i teatralnie. Na wydarzenia w ramach „Jesieni z muzyką i słowem” zapraszamy od 11 do 14 listopada.

11 listopada, „Koncert listopadowy”, godz. 17.00, wstęp wolny – wejściówki do odebrania w kasie BCK

toyota Yaris

11 Listopada to ważny i radosny dzień dla Polaków, w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Każdy z nas obchodzi je na swój sposób. Tradycyjnie już w Biłgorajskim Centrum Kultury w tym dniu odbędzie się „Koncert listopadowy” w wykonaniu zespołów BCK. Podczas koncertu zaprosimy państwa do wspólnego śpiewania znanych i lubianych pieśni oraz obejrzenia tańców narodowych.

12 listopada, koncert „Pieśni kresów naszych” – Jan Kondrak i Adam Szabat, godz. 17.00,

bilet 25 zł

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Pieśni kresów naszych to pomysł Adama Szabata na spotkanie muzyczne z Janem Kondrakiem na jednej scenie i przeprowadzenie męskiej rozmowy przy pomocy własnych piosenek. Tematem jest prezentacja losów osób z bliskiego otoczenia autorów. Wszyscy oni byli ofiarami historii, która w szczególny sposób przetoczyła się przez tereny Kresów obecnej i dawnej Rzeczypospolitej Polskiej. Mowa o dwudziestym wieku. Filozoficznie rzecz ujmując, jest w tym dziele poszukiwanie sensu życia zwykłego człowieka. Rozpatrywanie każdego losu człowieczego w planie mitycznym i ogólnokulturowym. W sensie muzycznym dominują tu rzewność i rozlewność linii melodycznej, tak charakterystyczne na wschodzie RP, i tak łatwo dostrzegalne w głosach obu wokalistów rodem z Hrubieszowa.

13 listopada, „60 lat chóru męskiego Echo”, godz. 16.00, wstęp wolny – wejściówki do odebrania w kasie BCK

W tym dniu Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo” będzie świętował jubileusz 60-lecia pracy artystycznej. Obchody rozpoczną się o godz. 16.00 otwarciem wystawy jubileuszowej w galerii BCK. O godz. 17.00 w sali widowiskowej rozpocznie się koncert chóru i zaproszonych gości. Będzie można poznać bogaty repertuar zespołu jak również jego historię.

14 listopada, spektakl „Boski Elwiro” w wykonaniu Teatru Grot z Warszawy wg Bożenny Abratowskiej w reżyserii Arkadiusza Głogowskiego, godz. 17.00, bilet 30 zł

Sztuka „Boski Elwiro” opowiada o Michale Elwiro Andriollim, który wsławił się stylem architektonicznym w stylu „świdermajer”, a także jako malarza ilustracji do „Pana Tadeusza”, wydanych na 100-lecie utworu. Akcja dramatu rozgrywa się w roku 1885. Elwiro i Natalia mieszkają już w Brzegach, ale jeszcze na chwilę wracają do swojego dworku „Stasinów”, gdzie następują wydarzenia zmieniające ich dalsze losy… Tekst i muzyka powstały z inicjatywy Teatru Grot. Prapremiera odbyła się w październiku 2019 r. w ruinach dworku Andriollego „Stasinów” w Mińsku Mazowieckim. W spektaklu zobaczymy sceny filmowe w klimacie kina niemego, animacje ilustracji do Pana Tadeusza oraz odtworzymy Dworek Andriollego w technice 3D i usłyszymy muzykę na żywo wykonywaną przez kompozytora z towarzyszeniem skrzypiec.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.