- Reklama -

- Reklama -

Jerzy Krasoń dołączył do grona radnych

- Reklama -

– Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Tak mi dopomóż Bóg – słowa te wypowiedział radny Jerzy Krasoń podczas lipcowej sesji Rady Powiatu. Przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Paterak życzył satysfakcji z pełnionej funkcji.

W czerwcu zmarł nagle Adam Banak, radny Rady Powiatu. To, że jego miejsce zajął Jerzy Krasoń wynika z przepisów ordynacji wyborczej. „W przypadku wygaśnięcia mandatu radnego wybranego w okręgu wyborczym dla wyboru rady w gminie liczącej powyżej 20 000 mieszkańców oraz mandatu radnego powiatu lub województwa, właściwa rada, po stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu radnego, podejmuje na następnej sesji uchwałę o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności”.

urząd MArszałkowski projekt

Adam Banak do Rady Powiatu dostał się z list Komitetu Wyborczego Wyborców Biłgorajszczyzna w okręgu nr 5 obejmującego gminy Frampol, Goraj i Turobin. Otrzymał on 459 głosów. Tuż za nim był Jerzy Krasoń z liczbą głosów 256.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.