- Reklama -

- Reklama -

Jedyna taka płyta w Polsce. Goraj zachęca do pobierania i słuchania

Ponad 20 tysięcy odtworzeń w serwisie Youtube. To bilans płyty wydanej w Goraju. Płyty jakiej jeszcze w Polsce nie było i którą absolutnie za darmo można sobie pobrać i odsłuchać. Na albumie znalazły się marsze pogrzebowe w wykonaniu orkiestr dętych z Goraja, Zakrzewa, Zaburza i Zdziłowic.

- Reklama -

Płytę można pobrać bezpłatnie w serwisie Bandcamp, słuchać na YouTube czy w serwisach streamingowych:

–  Wierzymy, że w jakiś sposób przyczyni się do częstszego zapraszania orkiestr dętych na pogrzeby – zwracają uwagę miłośnicy historii z grupy „Goraj dawniej”.

-Marsze pogrzebowe to wyjątkowa część repertuaru rodzimych orkiestr dętych. Jest to bogaty zbiór, w którym bardzo liczne są utwory polskich kompozytorów, niektóre powstałe niemal dwa wieki temu. Wykonywane są najczęściej w kondukcie pogrzebowym, który z orkiestrą na czele odprowadza zmarłego w jego ostatnią drogę. Dziś już o taki widok na cmentarzu jest coraz trudniej, nawet na Roztoczu, gdzie orkiestrowe tradycje są wyjątkowo silne. Postanowiliśmy zarejestrować ten repertuar na płycie, póki jest on jeszcze w ciągłym użyciu przez lokalne zespoły.„Ostatnia przysługa” to album dokumentujący utwory najczęściej grywane przez roztoczańskie orkiestry, tyleż trudne, co unikatowe. Warto zapoznać się z tym fragmentem polskiego muzycznego dziedzictwa – zachęca Fundacja Piszczałka, która pomogła w wydaniu unikalnej płyty.

A my z przyjemnością przekazujemy link do płyty.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

spotify

 

foto: Inez Girek

- Reklama -

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.