- Reklama -

- Reklama -

Jechał “wężykiem”. Miał prawie 3 promile

Przed sądem stanie 49-latek z Biłgoraja, który mając prawie trzy promile alkoholu, kierował samochodem. Zgodnie z prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tysięcy złotych.

Pomimo ciągłych apeli policjantów o zachowanie rozsądku za kierownicą i przestrzeganie przepisów wciąż znajdują się osoby, które lekceważą prawo, narażając w ten sposób zdrowie, a nawet życie zarówno swoje, jak i innych. Mowa o 49-letnim mieszkańcu Biłgoraja, który pomimo wypitego alkoholu wsiadł za kierownicę.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy podczas patrolu miasta w sobotę około godziny 17.30 w rejonie skrzyżowania ulic Długiej i Popiełuszki zauważyli kierowcę skody, którego tor jazdy wskazywał na to, że może znajdować się w stanie po spożyciu alkoholu.

- Reklama -

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 49-letni kierowca miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Zgodnie z prawem grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec w stosunku do niego zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tysięcy złotych.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.